- Erasmus+ akreditácia 2023-2027
- Dlhodobá individuálna vzdelávacia mobilita žiakov La Pommeraye jeseň 2024
- Dlhodobá individuálna vzdelávacia mobilita žiakov La Pommeraye jar 2024
- Skupinová mobilita žiakov Berceau FR 2024
- Skupinová Mobilita žiakov Gleisdorf AUS 2024
- Kurzy a odborná príprava Tenerife 2024
- Kurzy a odborná príprava Grécko 2024
- Kurzy a odborná príprava Sardínia 2023
- Školiace a kooperačné aktivity TCA Praha 2024
- Školiace a kooperačné aktivity TCA Írsko 2024
- Propagácia Erasmus+ projektov
- Erasmus+ SAUF 2022
Školiace a kooperačné aktivity TCA Praha 2024
Vďaka Slovenskej akademickej asociácie pre medzinárodnú spoluprácu cez Národnú agentúru programu Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu som sa koncom septembra 2024 zúčastnila tematického seminára SchooLink 2024 „Od nápadu k dopadu“, ktorú organizovala česká národná agentúra v Prahe, ČR.
Aktivita prebiehala počas 2 dní, kedy sme sa venovali projektovému manažmentu, meraniu cieľov a dopadom a všetci účastníci mali možnosť spoznať sa navzájom prostredníctvom rôznych aktivít a workshopov. Mali sme možnosť zamerať sa na využitie podporných organizácii v projektoch, vypočuť si príklady dobrej praxe (teda úspešne zrealizované projekty), či vypočuť si pohľad z praxe pedagóga Daniela Pražáka, ktorý sa dlhodobo venuje inováciám vo vzdelávaní. Následne sme boli rozdelení do skupín, podľa nahlásených workshopov jednotlivca. Program bol rôznorodý, umožnil nám spoznávať sa, pracovať v tíme a získať nové kontakty na ďalšiu spoluprácu.
Zúčastnila som sa na 3 workshopoch: 1. Podporné organizácie; 2. Inšpirácie; 3. Dopady. Na prvom workshope sme sa dozvedeli ako spolupracovať s podpornými organizáciami v súlade so štandardami kvality a ako sa vyhnúť rizikám. Druhý workshop poukazoval na možnosti praktického využitia výstupov z projektu Erasmus+, inšpirovali nás príkladmi dobrej praxe, ktoré by sme mohli využiť v našom projekte. A tretí workshop sa niesol v téme so zoznámením sa s jednotlivými fázami projektu, ktoré vedú k naplánovaným cieľom a dopadom.
Na workshopoch sme pracovali jednotlivo alebo v zmiešaných tímoch. Získané poznatky a vedomosti využijeme a zapracujeme do nášho už bežiaceho projektu Erasmus+.Tematický seminár bol do výšky 95% financovaný z grantu, ktorý som získala od SAAIC-Národnej agentúry programu Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu, pobytové náklady v Prahe hradila zahraničná Národná agentúra a 5% sa na financovaní podieľala naša škola.
Mgr. Andrea Zvalová