• Žiaci sa môžu tešiť vybavenejšej telocvični
     • Žiaci sa môžu tešiť vybavenejšej telocvični

     • V rámci Programu vybavenia a dobudovania cirkevných škôl na Slovensku (RENOVABIS) a s príspevkom Raiffeisen banky sme v mesiaci september ukončili projekt : „Povinné vybavenie telocvične KGŠM“, v celkovej hodnote takmer 5000 €.

      Žiaci, učitelia a ostatní návštevníci našej telocvične sa tak môžu tešiť z novej šplhovej konštrukcie s lanami aj tyčami, šiestich rebrín, žineniek ako aj švédskej debny. Bežci si prídu na svoje pri využívaní ďalšieho bežeckého pásu. Nadšenci raketových športov môžu využívať nové bedmintonové rakety, priaznivci volejbalu si na svoje prídu pri novej volejbalovej sieti a všetci čo majú radi kolektívne tanečné cvičenia môžu využívať nový projektor s kompletným ozvučením.

    • Krásna nedeľa
     • Krásna nedeľa

     • Ani netreba pripomínať, čo sa dialo v Bratislave 22. septembra. Viete to, jasné: Národný pochod za život. Nuž boli sme tam aj my - pozbierali sme sa napokon na jeden autobus, ale žiakov a študentov nášho gymnázia sme mohli vidieť na každom kroku. Aspoň mne sa to tak zdalo. Prišli so svojou farnosťou, s rodinou či komunitou alebo len tak súkromne vlakom, s kamarátmi. Bohu vďaka za váš čas i obetu. Nech dobrá a ušľachtilá myšlienka Pochodu nás neustále robí citlivými pre hodnoty života. Fotogalériu z našej cesty si môžete pozrieť na školskom facebooku.

    • Týždeň dobrovoľníctva
     • Týždeň dobrovoľníctva

     • V termíne 16. – 22. septembra sa na celom Slovensku konal Týždeň dobrovoľníctva 2019. Počas tohto týždňa bolo možné si vybrať z množstva dobrovoľníckych aktivít, v rámci ktorých dobrovoľníci a dobrovoľníčky nezištne pomáhali rôznym organizáciám. My sme sa na našej škole rozhodli pomôcť občianskemu združeniu Fórum života (FŽ). Naša pomoc bola v lepení nálepky s logom iniciatívy "Sviečka za nenarodené deti" na stovky sviečok. Tie sa budú ďalej distribuovať do jednotlivých farností diecézy. Popri konkrétnej pomoci si študenti mohli vypočuť krátku prezentáciu o činnosti FŽ, ktoré pomáha na rôznych úrovniach matkám v požehnanom stave alebo sa venuje prevencii vo forme organizovania diskusných stretnutí na školách. Týmto spôsobom sa chceme poďakovať pani Andree Súlovcovej, ktorá je koordinátorkou FŽ za banskobystrický kraj, že merala k nám cestu a podelila sa s nami o jej skúsenosti z práce s matkami v krízových situáciách.

    • Spomienková stena
     • Spomienková stena

     • Súťaž Momentka z prázdnin je pre tento rok ukončená a už nám skrášľuje náš školský životný priestor. Tento rok sa do nej zapojilo 44 ľudí, študentov i učiteľov. Nech nám aj v náročnejších dňoch vyčaria tieto - mobilom či foťákom zachytené prázdninové chvíle - úsmev a pozitívnu energiu. Jednotlivé fotografie si môžete pozrieť na školskom facebooku alebo priamo na mieste :-)

     • OZNAM O KRÚŽKOCH A VZDELÁVACÍCH POUKAZOCH

     • Milí rodičia.  V tabuľke nájdete všetky krúžky, ktoré otvárame v tomto školskom roku. Krúžky sa začínajú v pondelok 16. 9. v poobedňajších hodinách, podľa rozpisu. Prosíme Vás o podpísanie všetkých rozhodnutí o prijatí do centra voľného času, ktoré sme dnes rozdali žiakom a zároveň o následné doručenie triednemu najneskôr do pondelka 16. 9. 2019.

      Taktiež Vás prosíme, aby ste nám vrátili podpísané vzdelávacie poukazy, v prípade, že ich nemáte kde využiť, a to do 20. 9. 2019. Ďakujeme za spoluprácu.

      Otvorené krúžky

      Plán CVČ

    • KGŠM podporí Pochod za život
     • KGŠM podporí Pochod za život

     • "Za najmenších z nás", tak znie motto Pochodu za život, ktorý sa uskutoční v nedeľu 22.septembra v Bratislave. Tak ako poslednýkrát v roku 2016, aj teraz chceme za našu školu vyjadriť radosť i oslavu za dar života. Máme už objednaný autobus. Odchod od školy bude v nedeľu ráno o 6.00 a predpokladaný návrat je o 20.00 hod. Cestovné bude 5 eur. Treba sa prihlásiť do 18.9. u koordinátorky CVČ Lucky Štecovej. Pre internatistov bude zabezpečená možnosť ubytovania aj zo soboty na nedeľu a z nedele na pondelok na dolnom internáte.

    • MOMENTKA Z PRÁZDNIN
     • MOMENTKA Z PRÁZDNIN

     • Sme zvedaví, čo si prežil/a cez prázdniny. Spoločne môžeme skrášliť školu našimi spomienkami na chvíle oddychu. Pošli aj TY svoju fotku a VYHRAJ balíček dobrôt! Zapojiť sa môžeš poslaním svojej fotografie na mail o. Borisa (boris.brutovsky@gmail com) alebo na jeho či školský facebook. Fotky zbierame do 15. septembra. Následne budú zverejnené v škole i na webe školy.

     • Začiatok školského roka

     • Milí žiaci, školský rok sa začína v pondelok 2. septembra 2019 o 8:00. Prosíme žiakov, aby prišli do svojich tried (zoznam bude k dispozícii na vrátnici). O 8:30 sa žiaci spolu s triednym učiteľom zúčastnia slávnostnej sv. omše v kaplnke školy. Po nej budú nasledovať triednické hodiny. Tešíme sa na Vás!

     • Pokyny pre žiakov ubytovaných na internáte

     • V pondelok 2. 9. 2019 sa žiaci môžu ubytovať na internáte od 7:00 hod. Na hormý internát sa vchádza bočným vchodom, na dolný internát sa vchádza spredu od telocvične. Nezabudnite si prosím priniesť posteľnú bielizeň (obliečky, plachtu a deku), prezuvky a toaletné potreby (toaletný papier, igelitové vrecká na odpad). Ostatné informácie sa dozviete po kliknutí na tento odkaz https://kgsm.edupage.org/a/internat. Variabilné symboly nových žiakov potrebné pre platbu sú k dispozícii na sekretariáte školy (048/415 30 87). Žiakom, ktorí už boli na internáte ubytovaní v minulom šk. roku, sa variabilný symbol nezmenil. 

     • Informácie o stravovaní pre žiakov 1. ročníkov

     • Žiaci KGŠM majú možnosť sa stravovať v jedálni SPŠJM, ktorá sa nachádza v areáli našej školy. Stravu si objednávajú elektronicky vopred (pomocou terminálu v jedálni alebo cez internet priamo zo stránky KGŠM). Je preto potrebné, aby mali svoju čipovú kartu (buď ISIC alebo karta MHD), ktorú si zaregistrujú v kancelárii jedálne, kde získajú aj prístupové kódy pre elektronické prihlásenie sa. Zároveň je potrebné vopred (najlepšie ešte v auguste) uhradiť cez internet banking sumu, ktorá sa im prevedie na kredit. Pri platbe je potrebné uviesť variabilný symbol - môžete ho zistiť buď priamo v kancelárii jedálne alebo na sekretariáte školy (048/415 30 87).

      Podrobné informácie získate po kliknutí na odkaz https://kgsm.edupage.org/a/informacie?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQ4JnN1YnBhZ2U9MQ%3D%3D

     • Potvrdenie o návšteve školy

     • Edupage umožňuje žiakom a ich zákonným zástupcom vytlačiť si potvrdenie o návšteve školy. Toto potvrdenie nie je podpísané a opečiatkované, ale obsahuje QR kód, ktorý umožňuje jeho overenie. Ako škola však nevieme, nakoľko rôzne inštitúcie takéto potvrdenia akceptujú. Pokiaľ by ste počas prázdnin potrebovali potvrdenie o návšteve školy, môžete to vyskúšať a budeme radi, ak nám potom pošlete e-mail so spätnou väzbou na kgsm@kgsm.sk.

      Podrobné informácie a návod na tlač:

      https://help.edupage.org/text.php?id=2755&lang=sk

       

       

     • Hrebeňom Nízkych Tatier

     • V týchto dňoch sa nám na škole končí druhý rok, čo funguje pre našich študentov miestne centrum Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu (viac na www.dofe.sk). Máme za sebou cvičnú expedíciu v Jasení a aj náročnú expedíciu na hrebeni Nízkych Tatier, kde nás májové horúce dni prekvapili nezvyčajným ochladením a čerstvou nádielkou snehu. Našťastie šiesti z našich odvážnych študentov všetko v pohode zvládli a momentálne dúfam, že usilovne pracujú na dokončení svojich osobných výziev v oblasti dobrovoľníctva, rozvoja talentu a športovej aktivite. Ak sa im to podarí, dotiahnu do úspešného konca aj papiere a záznamy v svojom elektronickom Dofe denníku, tak sa v septembri zúčastnia slávnostného odovzdávania bronzových a strieborných ocenení, ktoré obohatia ich životopis a budú im pripomínať všetky tie zážitky a skúsenosti, ktoré pri napĺňaní svojich osobných výziev nadobudli. Všetkým, ktorí prispeli k podpore týchto mladých nadšencov z našej školy, ešte raz ďakujem. Aj vďaka Vám sa mohli pripojiť k miliónom mladých ľudí z viac ako 140 krajín celého sveta, ktorí sa rozhodli na sebe pracovať aj vo svojom voľnom čase. 

     • Jazykový kvet 2019 - Celoslovenské finále Nitra

     • Naši nemčinári sa aj tento školský rok prebojovali do celoslovenského finále súťaže Jazykový kvet a získali tri krásne druhé miesta:

      Petra Polnišerová (II.A) v kategórii poézia a próza prevzatá tvorba;

      Primáni Adam Ondrej Antal, Alena Bartková, Samuel Bottka, Petronela Dianová, Branislav Ďurica, Sára Holasová, Barbora Palušová, Šimon Saxa, Klára Skladaná, Jakub Slovák, Filip Súlovec, Tomáš Širáň, Matej Šuplata, Dávid Tománek a sekundáni Laura Monišová a Samuel Tupý v kategórii nemecká dráma prevzatá tvorba;

      Kvartáni Samuel Bartko, Sára Fedoráková, Tomáš Hronček, Martina Kopálová, Nina Kováčová, Agnesa Monišová, Lea Notová, Juraj Širáň, Richard Tokušev a autor ich divadla Vojtech Höhn (septima) v kategórii nemecká dráma vlastná tvorba.

      Všetkým žiakom blahoželáme k úspechu a prajeme veľa ďalších úspechov.

     • Diakonská vysviacka

     • Náš absolvent, Matej Izrael, bol vysvätený za diakona v sobotu 15. 6. 2019 a celou sv. omšou ho sprevádzal aj náš školský spevácky zbor: Javorčatá. Matejovi vyprosujeme veľa Božích milostí a darov Ducha Sv. a Javorčatám ďakujeme za krásny hudobno-spevácky sprievod.

     • DEŇ RODIČOV A DETÍ

     • Aj tento rok sme mali našu, už tradičnú akciu: "Deň rodičov a detí". V sobotu, 8. júna, sme začali sv. omšou v školskej kaplnke a potom sme pokračovali krátkou scénkou so súťažnými disciplínami. Pochutili sme si na výbornom gulášiku v podaní pána riaditeľa, ako aj na sladkej torte. Ďakujeme rodičom za finančný príspevok na túto akciu, ako aj všetkým animátorom a učiteľom za pomoc. Veríme, že ste sa u nás všetci dobre cítili a že prídete zas. Už teraz sa na Vás tešíme.:)

      A ako nám bolo super, si pozrite na fotkách: https://www.facebook.com/pg/www.kgsm.sk/photos/?tab=album&album_id=2253041584787348

     • Ďalšia spisovateľka v KGŠM

     • V utorok 4. júna 2019 sa k úspešným spisovateľkám v rámci KGŠM pripojila ďalšia. Je to Miriam Minková z tercie, ktorá na autorskej literárnej súťaži Banskobystrické pierko 2019 získala nádherné 1. miesto v próze v  kategórii starších žiakov ZŠ. Miriam zaujala porotu zaujímavým príbehom, bohatou slovnou zásobou a dokonalou štylistikou textu. Na prvý pohľad bolo vidno, že je to sčítaná mladá slečna. Prajeme jej veľa tvorivých síl a dobrých nápadov aj naďalej a tešíme sa z tohto úspechu.

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

     • ISIC karty

     • Od dnešného dňa si môžu žiaci na sekretariáte zakúpiť ISIC známku na šk. rok 2019/2020 a predĺžiť platnosť čipovej ISIC karty. V prípade, že si žiak platnosť čipovej karty nepredĺži, nebude si môcť cez prázdniny uplatniť zľavu v doprave. Niektorí dopravcovia kontrolujú platnosť preukazu obidvoma spôsobmi - vizuálne (známka na ISIC karte) aj elektronicky (v čipe, sms).
      Známka ISIC  - poplatok 10 €. Predĺženie čipovej karty - 3 € za SMS.

     • Vynikajúce výsledky našich žiakov v Testovaní 9

     • O tom, že je KGŠM výbornou školou, svedčia aj výsledky našich kvartánov v Testovaní 9. Priemerná úspešnosť žiakov našej školy vysoko prevýšila národný priemer ZŠ i národný priemer osemročných gymnázií. Teší nás, že našu školu navštevujú tak nadaní žiaci a ďakujeme pani profesorkám, ktoré ich na Testovanie 9 dôsledne pripravili.

      Porovnanie výsledkov Testovania 9 v prehľadnej tabuľke si môžete pozrieť v priloženom súbore:

      výsledky_Testovania_9