• Oznam o zmene stravného

     • Jedáleň SPŠJM, ktorá poskytuje stravovanie pre žiakov a zamestnancov zverejnila informácie o zmene stravného od 1. 2. 2020.

       

      Za jedno odobraté hlavné jedlo sa mení celková hodnota na 3,22 €

      Žiaci do 15 rokov budú platiť 1,86 € za jedno jedlo (mesto BB poskytuje dotáciu vo výške 1,36).

      Žiaci nad 15 rokov budú platiť 1,54 € za jedno jedlo (VÚC poskytuje dotáciu vo výške 1,68).

      Nezabudnite si prosím navýšiť kredit!

     • Ples KGŠM 2020

     • Milí rodičia, učitelia a žiaci.

      Srdečne Vás pozývame na náš školský ples KGŠM, ktorý sa uskutoční 15. 2. 2020 o 19:00 v Jedálni UMB na Tajovského 40. Vstupenky je potrebné si zakúpiť najneskôr do 10. 2. 2020 osobne alebo rezervovať na lucia.stecova@gmail.com. Tešíme sa na Vás.

     • Oznam pre uchádzačov o štúdium na KGŠM - projekt Na jeden deň gymnazistom

     • Si piatak alebo deviatak na ZŠ? Máš záujem o štúdium na KGŠM? Neváhaj a príď si vyskúšať štúdium na našej škole! Môžeš stráviť celý jeden vyučovací deň vo vybranej triede a zapojiť sa do vyučovania. Staň sa gymnazistom na jeden deň v termíne od 10. 2. do 21. 2. 2020 a uvidíš, či sa Ti u nás bude páčiť. Vyber si triedu, dátum a zaregistruj sa vopred na tel. čísle 048/415 30 87.

    • Vyhodnotenie šk. kola Biblickej olympiády
     • Vyhodnotenie šk. kola Biblickej olympiády

     • Začiatkom decembra 2019 sa popri všetkých olympiádach uskutočnila aj tá biblická. Každá trieda (okrem oktávy) mala na nej svojich zástupcov. Súťažilo sa v 2 kategóriách. Výhercovia školského kola teraz vytvoria jeden tím, ktorý bude našu školu reprezentovať na vyšších kolách súťaže. Uvidíme, či obhájime titul „biblického majstra Slovenska“ z minulého školského roka. Nádeje sú J

       

      Šk. kolo - mladší

      1. miesto Lívia Obšajsníková, Príma

      2. miesto Daniel, Buday Kvarta

      3. miesto Daniela Harajdová, Sekunda

      náhradníci: Kmeťová Ema, Sára Minková, Daniela Macková, Miriam Minková

       

      Šk. kolo - starší:

      1. miesto Terézia Kundová, 3.A

      2. miesto Natália Kopálová, septima

      3. miesto Jakub Kunda, 3.A

      náhradníci: Peťa Polnišerová, Timotej Petráš a Bystrík Repka

       

      Postupujúcim i všetkým súťažiacim ďakujeme za zapojenie sa do súťaže a výhercom samozrejme blahoželáme!

    • Basketbalové El Clásico
     • Basketbalové El Clásico

     • Už po ôsmykrát si v  piatok 20. decembra zmerali sily v basketbalovom zápase súčasní žiaci a absolventi KGŠM. Tento rok boli úspešní absolventi, ktorí vo vyrovnanom  zápase hranom 4x10 minút zvíťazili pomerom 53:43.

      Absolventi rozhodli o víťazstve až v samom závere, pričom sa prejavila ich väčšia skúsenosť a každým rokom sa zvyšujúca kvalita. Naši žiaci sa však držali veľmi statočne a ich výkon je veľkým povzbudením do ďaľších ročníkov. 

      Veľká vďaka všetkým zúčastneným.

     • WINTER CLASSIC

     • 11. 12. 2019 sa na Zimnom štadióne v BB uskutočnil už tretí exhibičný hokejový zápas hviezd KGŠM, v ktorom si zmerali sily profesori, bývalí žiaci a zástupcovia rodičov so súčasnými žiakmi. S veľkou radosťou oznamujeme, že zápas sa skončil víťazstvom profesorov (asi 7:5), ktorí svoju dominanciu potvrdili aj v samostatných nájazdoch. Za úspechom hviezdneho tímu profesorov a legionárov možno vidieť najmä svedomitú prípravu a zodpovedný prístup k zápasu. V neposlednom rade profesori ďakujú za výraznú pomoc legionárom (brankárovi, absolventom a aj rodičom), ktorí na poslednú chvíľu doplnili už aj tak hviezdami nabitý káder.

      Tiež ďakujeme študentom za férový boj a tešíme sa, že najmä v mladších radoch máme základ pre ďalšie hokejové stretnutia.

      V mene organizátorov sa chceme veľmi pekne poďakovať všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli pri organizácii Winter Classic (špeciálne Rodičovskej rade, ktorá schválila financie na prenajatie Zimného štadióna), fanúšikom a fanúšičkám, študentom, rodinným príslušníkom a členom profesorského zboru za divácku kulisu, dobrú atmosféru (obzvlášť ďakujeme výborným komentátorom a DJ-ke!) a veríme, že ste si všetci zakorčuľovali a zabavili sa.
      Tešíme sa na Vás všetkých budúci rok pri štvrtom ročníku Winter Classic KGŠM! (Ten výborný čaj bude zas! :-) )

      Za organizátorov,

      Peter "Ovechkin" Poliak

     • DELF A2

     • Naši šikovní žiaci sú úspešní aj v oblasti cudzích jazykov. Bianka Štulrajterová z I.A úspešne absolvovala skúšky z francúzskeho jazyka, čím obdržala medzinárodný diplom DELF A2. Prišiel jej ho priamo do školy slávnostne odovzdať pán riaditeľ Alliance Française Thomas Laurent. Držíme palce v ďalšom štúdiu

    • Zbierka obetiam tragédie v Prešove
     • Zbierka obetiam tragédie v Prešove

     • Aj naše gymnázium sa zapojilo do konkrétnej pomoci obyvateľom prešovskej bytovky. V dňoch 11.-13.12. sme usporiadali finančnú zbierku. Na transparentný účet mesta Prešov bolo odoslaných 476 eur. Všetkým darcom nech dobrý Boh odmení ich solidaritu a ľuďom zasiahnutých tragédiou zahojí rany.

     • Winter Classic 2019

     • Milí hokejoví priatelia! Vonku sa zabelelo, čo nám pripomína, že zima sa pomaly rozbieha a s ňou aj klasický ľadový hokej – teda WINTER CLASSIC Opäť si zahrajú profesori a absolventi proti súčasným študentom. Na rozdiel od minulých ročníkov sme predĺžili čas akcie na 2 hodiny, aby si všetci návštevníci mohli užiť nie len zápas, ale aj spoločné korčuľovanie pred začiatkom zápasu a po ňom samostatné nájazdy (príp. trick shots?).Týmto vás všetkých (rodičov, kolegov, študentov a všetkých priateľov KGŠM) srdečne pozývame, aby ste opäť prišli povzbudiť svojich favoritov a tiež sa trochu pobavili - vzhľadom na naše neudržiavané hokejové schopnosti...Zápas sa uskutoční v stredu, 11. 12. 2019 o 19:00 na Zimnom štadióne (Hala A) v Banskej Bystrici, vstupné je dobrovoľné, čaj bude k dispozícii za 0,5 Eur.

      Tešíme sa na bohatú účasť a aspoň takú super atmosféru ako minulý rok (bystrickí ULTRAS minule boli škôlkári... dúfame, že aj ostanú  )!

     • Roráty 2019

     • Aj tento advent srdečne pozývame všetkých na ranné adventné sv. omše (tzv. roráty) v našej kaplnke. Sv. omša začína o 6.30 hod. a po nej ste opäť pozvaní k spoločnému raňajkovému stolu. Termíny rorátov sú: štvrtok 5.12., piatok 13.12. a utorok 17.12.

    • Prosíme, zahlasujte!
     • Prosíme, zahlasujte!

     • Aplikácia p.p. Sklenku Anorgen určená na precvičovanie anorganického názvoslovia sa dostala do výberu súťaže o naj slovenskú appku na vzdelávanie. Preto Vás veľmi pekne prosíme o zahlasovanie a zdieľanie :)

      https://androidcode.mojandroid.sk/hlasovanie/

      Ďakujeme 

      P.S. v každej kategórii musíte niečo zakliknúť, inak sa hlasovať nedá

      P.S.2 potvrdzujúci e-mail vám pravdepodobne príde do spamu

     • Dejepisná súťaž slovenských a českých študentov v Chebe

     • 21. 11. 2019 sa v Chebe tradične konala dejepisná súťaž, na ktorej sa zúčastnili študenti 75 gymnázií z celej ČR a SR. KGŠM na tejto súťaži veľmi úspešne reprezentovali 3 žiaci - Miroslav Mandalík, Filip Vlček a Matúš Senček. Spomedzi slovenských gymnázií obsadili výborné 4. miesto. Celkovo sa umiestnili na 18. mieste. Reportáž o súťaži uverejnila aj Česká televízia a pozrieť si ju môžete na tomto linku: 

      https://dsgymn.gymcheb.cz/?page_id=1512.

      Chlapcom gratulujeme a ďakujeme im za reprezentáciu školy!

     • Súťaž Štefánikov list

     • Výročie tragickej smrti významného rodáka M.R.Štefánika  si pripomenuli aj francuzštinári zo sexty, ktorí sa na jar zapojili do súťaže Štefánikov list. Vďaka svojej usilovnej práci získali, podľa slov hodnotiteľov, jednoznačné prvenstvo v celoslovenskom kole tejto súťaže. Ceny nám prišla odovzdať pani predsedkyňa priamo do školy a sprevádzala ju aj významná frankofónna kapacita-pán profesor Baghan z Konga. Gratulujeme a ďakujeme za nádhernú reprezentáciu!

     • Víťazka literárnej súťaže Zelený svet

     • Naša študentka Ema Štullerová (4.B) získala 1. miesto v literárnej súťaži Zelený svet, v kategórií krátka próza (15 - 19 rokov). Téma 24. ročníka súťaže bola: Vzduch, ktorý dýchame, ovzdušie, v ktorom žijeme. Cenu a diplom jej na pôde školy odovzdal zástupca organizátora súťaže - Slovenskej agentúry životného prostredia Andrej Šijak. Víťazke blahoželáme.

     • Školské hody

     • V utorok 22. 10. bude škola pri príležitosti sviatku nášho patróna sv. Jána Pavla II. po šiestykrát sláviť šk. hody. 

      Program:

      8:00 - príchod do školy, prezencia v triedach

      8:15 - presun žiakov do kaplnky

      8:20 - modlitba litánií

      8:30 - začiatok sv. omše

      9:35 - 10:50 - triedne hody

      10:50 - presun žiakov do kaplnky

      11:00 - 11:50 - slávnostný program v kaplnke

      12:00 - koniec vyučovania, obed