• Hodnotenie škôl INEKO opätovne potvrdzuje kvalitu Katolíckeho gymnázia

• Katolícke gymnázium obsadilo v hodnotení gymnázií v rámci nášho regiónu krásne 2. miesto.

Škola a počet bodov:

1. Gymnázium J. G. Tajovského B.B. - 7,8 bodov

2. Katolícke gymnázium Š. Moysesa, B.B. - 6,1 bodov

3. Gymnázium Ľ. Štúra, Zvolen - 5,8 bodov

4. Gymnázium A. Sládkoviča, B.B - 4,9 bodov

5. Evanjelické gymnázium, B.B. - 4,8 bodov

6. Gymnázium J. Chalupku, Brezno - 4,6 bodov

7. Gymnázium M. Kováča, B.B. - 4,4 bodov

8. Súkromné gymnázium Podbrezová - 3,3 bodov

Zdroj: skoly.ineko.sk/rebricky

• Basketbalové El Clásico

• Už po ôsmykrát si v  piatok 20. decembra zmerali sily v basketbalovom zápase súčasní žiaci a absolventi KGŠM. Tento rok boli úspešní absolventi, ktorí vo vyrovnanom  zápase hranom 4x10 minút zvíťazili pomerom 53:43.

Absolventi rozhodli o víťazstve až v samom závere, pričom sa prejavila ich väčšia skúsenosť a každým rokom sa zvyšujúca kvalita. Naši žiaci sa však držali veľmi statočne a ich výkon je veľkým povzbudením do ďaľších ročníkov.

Veľká vďaka všetkým zúčastneným.

• WINTER CLASSIC

• 11. 12. 2019 sa na Zimnom štadióne v BB uskutočnil už tretí exhibičný hokejový zápas hviezd KGŠM, v ktorom si zmerali sily profesori, bývalí žiaci a zástupcovia rodičov so súčasnými žiakmi. S veľkou radosťou oznamujeme, že zápas sa skončil víťazstvom profesorov (asi 7:5), ktorí svoju dominanciu potvrdili aj v samostatných nájazdoch. Za úspechom hviezdneho tímu profesorov a legionárov možno vidieť najmä svedomitú prípravu a zodpovedný prístup k zápasu. V neposlednom rade profesori ďakujú za výraznú pomoc legionárom (brankárovi, absolventom a aj rodičom), ktorí na poslednú chvíľu doplnili už aj tak hviezdami nabitý káder.

Tiež ďakujeme študentom za férový boj a tešíme sa, že najmä v mladších radoch máme základ pre ďalšie hokejové stretnutia.

V mene organizátorov sa chceme veľmi pekne poďakovať všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli pri organizácii Winter Classic (špeciálne Rodičovskej rade, ktorá schválila financie na prenajatie Zimného štadióna), fanúšikom a fanúšičkám, študentom, rodinným príslušníkom a členom profesorského zboru za divácku kulisu, dobrú atmosféru (obzvlášť ďakujeme výborným komentátorom a DJ-ke!) a veríme, že ste si všetci zakorčuľovali a zabavili sa.
            Tešíme sa na Vás všetkých budúci rok pri štvrtom ročníku Winter Classic KGŠM! (Ten výborný čaj bude zas! :-) )

Za organizátorov,

Peter "Ovechkin" Poliak

• DELF A2

• Naši šikovní žiaci sú úspešní aj v oblasti cudzích jazykov. Bianka Štulrajterová z I.A úspešne absolvovala skúšky z francúzskeho jazyka, čím obdržala medzinárodný diplom DELF A2. Prišiel jej ho priamo do školy slávnostne odovzdať pán riaditeľ Alliance Française Thomas Laurent. Držíme palce v ďalšom štúdiu

• Zbierka obetiam tragédie v Prešove

• Aj naše gymnázium sa zapojilo do konkrétnej pomoci obyvateľom prešovskej bytovky. V dňoch 11.-13.12. sme usporiadali finančnú zbierku. Na transparentný účet mesta Prešov bolo odoslaných 476 eur. Všetkým darcom nech dobrý Boh odmení ich solidaritu a ľuďom zasiahnutých tragédiou zahojí rany.

• Winter Classic 2019

• Milí hokejoví priatelia! Vonku sa zabelelo, čo nám pripomína, že zima sa pomaly rozbieha a s ňou aj klasický ľadový hokej – teda WINTER CLASSIC Opäť si zahrajú profesori a absolventi proti súčasným študentom. Na rozdiel od minulých ročníkov sme predĺžili čas akcie na 2 hodiny, aby si všetci návštevníci mohli užiť nie len zápas, ale aj spoločné korčuľovanie pred začiatkom zápasu a po ňom samostatné nájazdy (príp. trick shots?).Týmto vás všetkých (rodičov, kolegov, študentov a všetkých priateľov KGŠM) srdečne pozývame, aby ste opäť prišli povzbudiť svojich favoritov a tiež sa trochu pobavili - vzhľadom na naše neudržiavané hokejové schopnosti...Zápas sa uskutoční v stredu, 11. 12. 2019 o 19:00 na Zimnom štadióne (Hala A) v Banskej Bystrici, vstupné je dobrovoľné, čaj bude k dispozícii za 0,5 Eur.

Tešíme sa na bohatú účasť a aspoň takú super atmosféru ako minulý rok (bystrickí ULTRAS minule boli škôlkári... dúfame, že aj ostanú  )!

• Roráty 2019

• Aj tento advent srdečne pozývame všetkých na ranné adventné sv. omše (tzv. roráty) v našej kaplnke. Sv. omša začína o 6.30 hod. a po nej ste opäť pozvaní k spoločnému raňajkovému stolu. Termíny rorátov sú: štvrtok 5.12., piatok 13.12. a utorok 17.12.