• Prosíme, zahlasujte!

• Aplikácia p.p. Sklenku Anorgen určená na precvičovanie anorganického názvoslovia sa dostala do výberu súťaže o naj slovenskú appku na vzdelávanie. Preto Vás veľmi pekne prosíme o zahlasovanie a zdieľanie :)

P.S. v každej kategórii musíte niečo zakliknúť, inak sa hlasovať nedá

P.S.2 potvrdzujúci e-mail vám pravdepodobne príde do spamu

• Dejepisná súťaž slovenských a českých študentov v Chebe

• 21. 11. 2019 sa v Chebe tradične konala dejepisná súťaž, na ktorej sa zúčastnili študenti 75 gymnázií z celej ČR a SR. KGŠM na tejto súťaži veľmi úspešne reprezentovali 3 žiaci - Miroslav Mandalík, Filip Vlček a Matúš Senček. Spomedzi slovenských gymnázií obsadili výborné 4. miesto. Celkovo sa umiestnili na 18. mieste. Reportáž o súťaži uverejnila aj Česká televízia a pozrieť si ju môžete na tomto linku:

Chlapcom gratulujeme a ďakujeme im za reprezentáciu školy!

• Súťaž Štefánikov list

• Výročie tragickej smrti významného rodáka M.R.Štefánika  si pripomenuli aj francuzštinári zo sexty, ktorí sa na jar zapojili do súťaže Štefánikov list. Vďaka svojej usilovnej práci získali, podľa slov hodnotiteľov, jednoznačné prvenstvo v celoslovenskom kole tejto súťaže. Ceny nám prišla odovzdať pani predsedkyňa priamo do školy a sprevádzala ju aj významná frankofónna kapacita-pán profesor Baghan z Konga. Gratulujeme a ďakujeme za nádhernú reprezentáciu!

• Víťazka literárnej súťaže Zelený svet

• Naša študentka Ema Štullerová (4.B) získala 1. miesto v literárnej súťaži Zelený svet, v kategórií krátka próza (15 - 19 rokov). Téma 24. ročníka súťaže bola: Vzduch, ktorý dýchame, ovzdušie, v ktorom žijeme. Cenu a diplom jej na pôde školy odovzdal zástupca organizátora súťaže - Slovenskej agentúry životného prostredia Andrej Šijak. Víťazke blahoželáme.