• DofE Gbeľany

     • Táto streda nebola ako každá iná, dovolím si povedať, že podobnú budú niektorí môcť zažiť až o rok - na odovzdávaní ocenení Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburgu (DofE). Túto stredu sa tejto slávnostnej chvíle, usporiadanej v zámockom parku kaštieľa v Gbeľanoch, mohlo zúčastniť medzi asi 400 študentami z Banskobystického, Trenčianskeho a Žilinského kraja aj deväť účastníkov z nášho KGŠM.

      Práve oni sa nebáli zahlásiť do úplne prvého ročníka plnenia DofE na našej škole a po jeho úspešnom zavŕšení prijať blahoželanie aj bronzové ocenenie za aktívnej účasti veľvyslanca Veľkej Británie na Slovensku Andrew John Gartha, banskobystrického župana Jána Luntera alebo členov skupiny S hudbou vesmírnou. Aj v tomto roku budeme pokračovať v plnení osobných cieľov v rámci krúžku DofE, do ktorého sa dá ešte stále prihlásiť a možno okrem bronzových ocenení pre našich študentov prídu na rad aj tie strieborné. Uvidíme o rok v septembri. Viac o ocenení čítajte na stránke www.dofe.sk

     • Gastronomický workshop

     • V piatok 14.9.2018 naša škola opäť rozvoniavala dobrotami! Navštívil nás francúzsky šéfkuchár François Bouillet, ktorý dlhoročne spolupracuje s našim gymnáziom prostredníctvom Alliance Française v Banskej Bystrici. Tentokrát François počas gastronomického workshopu naučil primánov a sekundánov, ako sa robia pravé francúzske sladké palacinky. Skvelá nálada, priateľská atmosféra, chutné palacinky a na záver prekvapenie: francúzsky spevák Billyan nám predstavil svoj projekt Mao XIII. Aj vďaka skvelej hudbe sme si dopoludnie užili a už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné nielen kulinárske zážitky!

     • Momentka 2018

     • Priatelia, pozývam Vás zútulniť si našu školu spomienkami z letných prázdnin! Ak môžete a chcete, prispejte svojou MOMENTKOU Z PRÁZDNIN  do súťaže o balíček dobrôt. Svoju fotografiu (stačí jedna) pošlite buď na mail o. Borisa (boris.brutovsky@gmail.com) alebo cez sociálnu sieť Facebook (tiež jemu). Môžete ju však rovno priniesť o. Borisovi napr. na USB kľúči. Bude fajn, ak pripíšete niekoľko slov k fotografii (čo, resp. koho vidíme na Vašej momentke) Posielanie momentiek trvá do 16. septembra! Tešíme sa na Vaše zážitky :-)

     • Rodičovské združenie

     • Vážení rodičia, pozývame Vás na plenárne rodičovské združenie, ktoré sa bude konať v piatok 14. 9. 2018 o 16:30 hod. v kaplnke školy. Po ňom budú nasledovať triedne schôdze. Tešíme sa na stretnutie s Vami. 

     • Ponuka krúžkov

     • Milí žiaci, i tento rok pre Vás naše CVČ pripravilo ponuku krúžkovej činnosti. Ponuka je pestrá, tak neváhajte a vyberte si! Viac sa dozviete po kliknutí na tento odkaz: ponuka krúžkov