• Roráty 2017
     • Roráty 2017

     • zobraziť obrázok

      Aj tento rok pozývame všetkých členov našej školskej rodiny k prežívaniu adventných rorátnych sv. omší. Tento rok sme sa rozhodli pre stredy (6.12., 13.12., 20.12.) vždy so začiatkom o 7.00 hod. Čo však ostáva nezmené, je pozvanie na spoločné raňajky v učebni P 204. Dobroty do spoločného sú samozrejme veľmi vítané a už vopred za ne ďakujeme.

     • Deň otvorených dverí na KGŠM

     • Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa na KGŠM uskutoční 30. novembra 2017 (štvrtok) od 8:30 do 13:30. Pripravili sme pre Vás zaujímavý program a veríme, že využijete príležitosť prísť a presvedčiť sa, že Katolícke gymnázium Štefana Moysesa je škola, ktorá ponúka kvalitné vzdelávanie, rodinnú atmosféru a neuveriteľné zážitky. Tešíme sa Vás!

     • Basket ZŠ

     • Naše basketbalové družstvo obsadilo 2.miesto na okresnom kole ZŠ ktoré sakonalo 15.11.2017 na našej škole. Vybojovalo si tak druhé postupové miestona krajské kolo, ktoré sa bude konať vo Zvolene. Chlapcom gratulujeme aprajeme im veľa šťastia ďalej.Team tvorili : Pálka J.,Hajkovský S.,ŠnekS.,Brada M.,Murín J.,Valentíny P.,Markovič.,Stolár M., Kotlas A.,Belan A.

    • Cezpoľný beh 2017
     • Cezpoľný beh 2017

     • zobraziť obrázok

      Dňa 10.10.2017 si žiačky nášho gymnázia vybojovali krásne 2. miesto v cezpoľnom behu v rámci okresu. Zároveň postúpili na krajské kolo do Žiaru nad Hronom, kde si vybehali 3. miesto. Všetkým trom dievčatám - Miruš Bublincovej, Agátke Pribulovej, a Natálke Molitorisovej gratulujeme, sme hrdí, že takto úspešne reprezentovali našu školu a prajeme im ešte veľa športových úspechov.

    • Naša absolventka Katka Korísteková vyhrala súťaž Florence 2017
     • Naša absolventka Katka Korísteková vyhrala súťaž Florence 2017

     • zobraziť obrázok

      ťazkou druhého ročníka súťaže o najlepšiu budúcu sestru - Florence roka 2017 - sa stala 22-ročná Katarína Koristeková z Katolíckej univerzity v Ružomberku (absolventka KGŠM 2014). Sieť nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare spoločne s partnermi v septembri vyhlásila odbornú súťaž pre študentov tretích ročníkov denného štúdia v odbore ošetrovateľstvo a diplomovaná všeobecná sestra na Slovensku. Budúcim sestrám poskytla príležitosť preveriť si a zmerať sily v oblasti teoretickej a praktickej prípravy.

      Počas víkendového (28.-29.10.) finále na pôde vranovskej nemocnice 20 finalistom rozšírila poznatky aj o moderné ošetrovateľské trendy, systém zdravotného poistenia alebo komunikačné zručnosti vo vypätých situáciách s pacientom a s príbuznými.Víťazka Katarína Koristeková, študentka tretieho ročníka Fakulty zdravotníctva Katolíckej univerzity v Ružomberku, získala hlavnú finančnú výhru v hodnote 3000 eur. Na druhom mieste skončila Gabriela Vargová, študentka tretieho ročníka Fakulty zdravotníctva Slovenskej zdravotníckej univerzity v Banskej Bystrici. Tretie miesto obsadila Silvia Mrmusová, študentka tretieho ročníka Fakulty zdravotníctva a sociálnej práce Trnavskej univerzity v Trnave.V špeciálnej kategórii zdravotnej poisťovne Dôvera vyhrala Katarína Koristeková a získala finančnú výhru aj v hodnote 1000 eur. Všetkým finalistom zároveň organizátor ponúkol garantované pracovné miesto podľa vlastného výberu."Víťazstvo v tejto súťaži ma potešilo, ešte stále sa z toho neviem spamätať. Povolanie sestry považujem za zmysluplné, páči sa mi na ňom intenzívny kontakt s pacientom a okamžitá spätná väzba. Rada by som sa stala sestrou v odbore interná medicína, možno pediatria alebo neurológia," povedala Koristeková.Súťaž nesie meno Florence Nightingale (1820–1910), zakladateľky moderného ošetrovateľstva. V roku 1860 založila prvú školu pre ošetrovateľky na svete a v roku 1869 bola spoluzakladateľkou prvej dievčenskej vysokej školy medicíny (Zdroj: TASR a TKKBS).