Vážení  rodičia a priatelia školy!

Ako každý rok, opäť prichádza čas, kedy je potrebné sa rozhodnúť, komu darovať 2% z Vašich daní.

Boli by sme radi, ak by ste sa tento rok rozhodli podporiť Občianske združenie Spoločenstvo rodičov a priateľov KGŠM a prispieť tak k tomu, aby VAŠA škola bola krajšia, modernejšia a kvalitnejšia pre NAŠE deti.

Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Finančné prostriedky použijeme na:

·skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole

·skvalitnenie vybavenia školy a zakúpenie učebných pomôcok

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, nižšie nájdete stručný návod, ako postupovať:

Údaje potrebné na poukázanie 2%:

Obchodné meno (Názov):     Spoločenstvo rodičov a priateľov KGŠM
        Právna forma:                        Občianske združenie
        IČO/SID:                                  37958721
        Sídlo:                                       97401 Banská Bystrica, Hurbanova 9

Ďalšie potrebné informácie k postupu darovania 2% daní:

Tlačivo s predvyplnenými údajmi spoločenstva nájdete na webovej stránke školy a otvorí sa Vám po kliknutí na tento odkaz:

Potvrdenie-o-zaplateni-dane-z-prijmov-zo-zavislej-cinnosti_za_2019.pdf

Vyhlasenie-o-poukazani-podielu-zaplatenej-dane-z-prijmov_FO_za_2019(1).pdf

Ak fyzická osoba oznámi daňovému úradu predĺženie termínu na podanie daňového priznania, tak 2% poukazuje v tomto predĺženom termíne!

30.4.2020 – posledný termín pre zamestnancov na podanie Vyhlásenia o poukázaní 2% z dane (spolu s Potvrdením o zaplatení dane – tlačivo je tiež na webstránke školy)

Informácie pre právnické osoby:

31.03.2020 – posledný termín na podanie daňového priznania pre PO – v rámci DP sa poukazujú aj 2% z dane – POZOR! ak chce právnická osoba poukázať 2% z dane, termín na podanie daňového priznania je zároveň aj posledným termínom na darovanie financií vo výške 0,5%. Ak právnická osoba nedaruje 0,5%, tak v roku 2020 môže poukázať iba 1,0% z dane.

Ak právnická osoba oznámi daňovému úradu predĺženie termínu na podanie daňového priznania, tak “2%” poukazuje v tomto predĺženom termíne!  Pokiaľ má právnická osoba hospodársky rok odlišný od kalendárneho roka, podáva daňové priznanie a poukazuje 2% v termíne na podanie daňového priznania.

Ďalšie tlačivá nájdete tu: http://rozhodni.sk/poukazatel/tlaciva-na-poukazanie-2-z-dane/

Ďakujeme za každý príspevok.

Spoločenstvo rodičov a priateľov KGŠM