• Zoznam potrieb pre prvákov

• Vážení rodičia!

Skôr ako Váš syn/dcéra prvýkrát prekročí prah Katolíckeho gymnázia Štefana Moysesa,
          možno budete hľadať odpoveď na otázku: „Čo všetko bude potrebovať v novej škole?“

K Vašej orientácii Vám môže pomôcť nasledujúci zoznam zostavený podľa požiadaviek pedagógov pre nasledujúci školský rok.

POMÔCKY A UČEBNICE, KTORÉ JE NUTNÉ ZAKÚPIŤ:

Písacie potreby, trojuholník s ryskou, pravítko, uhlomer, kružidlo,  pentelka,
          kalkulačka (minimálne s goniometrickým funkciami).

Učebnice sú žiakom zapožičiavané zo školského skladu učebníc na začiatku šk. roka. Jazykové učebnice objednávajú hromadne vyučujúci, knihy si platia žiaci (v prípade, že nie je možné využiť žiadnu z dotácií na nákup učebníc).

Telesná výchova: tenisky (nesmie byť čierna podrážka), bavlnené ponožky, tričko, trenírky, tepláková súprava, malý uterák.

Zošity:  vyučujúci sa vyjadria na začiatku školského roka, aké druhy zošitov je potrebné kúpiť na príslušný predmet.

Prezuvky nesmú mať čiernu (gumenú) podrážku, ktorá zanecháva šmuhy na podlahe. Za prezuvky nepovažujeme športovú obuv, okrem plátených tenisiek (t. j. prezuvkami nie sú halovky, botasky).