• Súťaž Momentka z prázdnin

     • Súťaž Momentka z prázdnin - Obrázok 1Aj na začiatku tohto šk. roka si chceme spestriť našu školu fotografiami, ktoré nám pripomínajú nádherné chvíle letných prázdnin. A keď ešte možeme vyhrať nejakú tú cenu, nuž prečo sa nezapojiť, však?
      Pošli svoju fotku (len jednu) mailom o. Borisovi (boris.brutovsky@gmail.com) alebo facebook-om cez správu alebo osobne. Napíš svoje celé meno, triedu, a niekoľko informácií o fotke (akú príležitosť pripomína).
      Súťaž trvá do nedele 18. septembra 2016. Tak neváhaj a mailuj :-)
     • Plenárne rodičovské združenie

     • Vážení rodičia!

      Pozývame Vás na plenárne rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční 14. septembra 2016 o 16.00 h v kaplnke školy. Po plenárnej schôdzi budú nasledovať triedne rodičovské združenia (okrem triedy septima). Tešíme sa na Vašu účasť. 

     • Ponuka krúžkov na školský rok 2016/2017.

     • Milí študenti,  z ponuky krúžkov si vyberte maximálne 2 krúžky na tento školský rok a prihláste sa cez Edupage - v ľavom menu položka Komunikácia a Prihlasovanie. Prváci a žiaci prímy dostanú prihlasovacie údaje pri nástupe do školy. Prihlásiť sa na jednotlivé krúžky je potrebné do 11. 9.

     • Oznam pre nových záujemcov o poskytovanie stravy v školskej jedálni

     • Ak má žiak záujem o stravovanie sa v školskej jedálni, je potrebné najskôr si zaregistrovať aktivovanú ISIC kartu v kancelárii jedálne. Počas šk. prázdnin je kancelária otvorená cez pracovné dni od 8:00 do 12:00.

      Podrobnejšie informácie na stránke: http://www.spsjm.sk/skolska-jedalen/skolska-jedalen/

     • ĎAKUJEMEEEEEEE :-)

     • ĎAKUJEMEEEEEEE :-) - Obrázok 130. jún bol a vždy aj ostane vytúženým dňom azda všetkých školákov. No ten tohtoročný bol pre nás trochu iný. Po 17 rokoch končí vo funkcii riaditeľky školy RNDr. Irena Herrmannová. Na záver sv. omše sme sa jej spoločne poďakovali za jej obetavú službu, lebo nikto z nás si nevie predstaviť, čo všetko so sebou niesla táto úloha.

      Za jej dlhoročným pôsobením môžeme vidieť nielen vonkajšie projekty ako prístavba školy, telocvičňa či rekonštrukcia fasády školy, ale predovšetkým snahu o zvýšenie kreditu našej školy v meste i v širšom okolí. Veríme, že dobrý Pán Boh jej dopraje ešte veľa požehnaných rokov, snáď už o niečo pokojnejších.

      Zároveň na jej miesto od 1. júla nastúpil Mgr. Ľubomír Kopál, doterajší zástupca školy, ktorému prajeme a od Pána vyprosujeme veľa múdrosti a požehnania. Novou pani zástupkyňou sa stala pani PhDr. Zuzana Bačová.

      Do zaslúženého dôchodku odišla pani prof.Ing. Marta Trégerová, ktorej tiež vyjadrujeme veľké poďakovanie za dlhoročnú prácu na škole.
      Zmeny sa od noveho šk. roka dotknú aj nepedagogických zamestnancov, ktorí patrili do nášho školského spoločenstva, a to našu pani ekonómku Mariannu a pani sekretárku Luciu. Aj im chceme srdečne poďakovať za všetku prácu pre dobro našeho gymnázia. Ešte raz ĎAKUJEME!!!
     • Naši žiaci v TV LUX

     • Naši žiaci v TV LUX - Obrázok 1V predposledný deň školského roka sa piati žiaci zúčastnili natáčania relácie v Televízii LUX. Témou relácie Doma je doma bol Môj svätý kamarát, no reč padla aj na našu školu, kde ich moderátorka Zuzka vyzvŕtala. Reláciu môžete nájsť v archíve televízie na http://www.tvlux.sk/archiv/play/10275

     • Opekačka

     • Opekačka - Obrázok 1Milí členovia žiackej školskej rady a všetci dobrovoľníci centra voľného času.

      Srdečne Vás pozývame na školskú opekačku v utorok 28. júna v školskej záhrade o 18:00.

       

      Teší sa na vás slečna kreatívna :) Lucia

     • Novokňazské požehnanie

     • Novokňazské požehnanie - Obrázok 1Dnes (v stredu 22.6.) sme mali v škole vzácnu návštevu - jedného zo 4 novokňazov našej diecézy, dp. Mariána Juhaniaka. Počas kázne nám priblížil svoju vlastnú cestu povolania a povzbudil nás rozlišovať a modliť sa za svoje životné smerovanie. Na záver nám udelil novokňazské požehanie, ktoré je vzácne tým, že sú s ním spojené tzv. plnomocné odpustky.

     • Obhajoby ročníkových prác

     • Obhajoby ročníkových prác - Obrázok 1Fotogaléria

      V utorok 21. júna sa na našej škole konali obhajoby ročníkových prác študentov tretieho ročníka. Štyri komisie a poslucháči z rôznych tried starších gymnazistov boli pripravení započúvať sa do prezentácie prác študentov, ktorí na svojich "akademických prvotinách" pracovali skoro celý školský rok.

      Študenti nadobudli základné zručnosti v písaní odbornej práce, hľadania a spracovania informácií a taktiež skúsenosť s obhajobou vlastných zistení pred publikom. 

     • Ako sme projektovali v Poľsku

     • Fotogaléria

      V rámci nášho projektu „Roll the dice“ sme tentokrát návštívili  Poľsko a konkrétne „Gimnazjum v Brzezinach“. Videli sme najstaršie historické mesto Kalisz, kde sme sa plavili loďkou, boli v skanzene a zdolali okolo sto schodov na vyhliadkovú vežu. V meste  Uniejów sme navštívili farmu, zámok a termálne kúpele.

      V škole nás zaujali rôzne vyučovacie hodiny ako matematika, ruština a zdravá výživa, a páčila sa nám aj výzdoba tried v podaní všetkých zúčastnených krajín. Vyvrcholenie prišlo v posledný deň mobility, kde nás čakal nádherný spoločenský program, v rámci ktorého sa prezentovala každá krajina  kúskom svojej kultúry. Naše dievčatá zaujali ľudovým  tancom i piesňami. Po celý čas výmeny sme sa cítili  ako doma. Poliaci boli veľmi pohostinní, priateľskí a ústretoví a starali sa aj o dobrú zábavu  a príjemný priebeh. O to viac bolo lúčenie veľmi ťažké. Veru,  kde -  tu,  vyhŕkla aj malá slzička. V projekte to bola posledná výmena, no my veríme, že sa nevidíme naposledy, pretože  v budúcnosti by sme chceli aj naďalej spolupracovať. Ak chcete s nami zdieľať naše spomienky na poľskú výmenu, pozrite si  fotogalériu.

     • Deň rodičov a detí

     • Deň rodičov a detí - Obrázok 1Sobota 4. júna bola pekným dňom. Nielen preto, že bola sobota, ale zvlášť preto, lebo tento deň sa stretlo veľa rodiniek z našej školy a mohli sme spolu prežívať Deň rodičov a detí KGŠM. Začali sme sv. omšou, potom boli v areáli školského dvora pripravené rôzne zábavné aktivity a súťaže.

      Zároveň sa všade naokolo šírila príjemná vôňa pripravovaného guláša. Vyvrcholením programu bolo divadlo umeleckej šermiarskej skupiny Budzogáň O zlatom kalichu. Spolu s gulášom bola rozdelená i torta, ktorá doplnila naše stratené kalórie. Ak si chcete pripomenúť tento deň, stačí si kliknúť na našu fotogalériu.

     • Opäť sme v chemickej olympiáde v Banskej Bystrici najlepší

     • vysledkova_listina_CHE_olympiady_2016.pdf

      19. mája sa na Gymnáziu Andreja Sládkoviča uskutočnilo krajské kolo chemickej olympiády kategórie C (1. ročník a kvinta). Na úžasnom 2. mieste sa umiestnila Zuzana Palušová, Adam Belko a Terézia Kmiťová boli úspešní riešitelia. V konkurencii banskobystrických gymnázií sme obstáli najlepšie.

      Domáce a školské kolo riešil okrem nich aj Adam Zemko, ktorého od postupu do krajského kola delilo 0,5 boda. Veľmi nás teší, že naši študenti majú popri svojich školských a mimoškolských povinnostiach čas a chuť venovať sa takej krásnej aj keď náročnej vede, akou je chémia.

    • Retro párty zrušená
     • Retro párty zrušená

     • Pre nedostatočný počet záujemcov sme pripravovanú Retro párty zrušili.

     • Guláš MADE IN INTERNÁT

     •  
      Bol to pekný večer. Vlastne celé štvrtkové poobedie sa na nič v okolí internátu nedalo sústrediť, lebo všade rozvoniaval pripravovaný kotlíkový guláš. Malo to len jednu chybičku: celá akcia bola vlastne rozlúčkou najstarších internatistov s ostatnou "posádkou". A tak sme na slzičky zabudli pri papaní vydareného guláša, ktorý poctivo dlhé hodiny varili práve maturanti. Okrem toho nám zanechali aj svoje milé tablo, aby sme na nich nezabudli. A keďže atmosféra pri ohni bola viac než priaznivá na všetky druhy vybláznenia sa, vydarený večer ukončila už len obľúbená činnosť všetkých študentov - spánok :-)
      Pozri fotogalériu :-)