• Žiaci sa môžu tešiť vybavenejšej telocvični

• V rámci Programu vybavenia a dobudovania cirkevných škôl na Slovensku (RENOVABIS) a s príspevkom Raiffeisen banky sme v mesiaci september ukončili projekt : „Povinné vybavenie telocvične KGŠM“, v celkovej hodnote takmer 5000 €.

Žiaci, učitelia a ostatní návštevníci našej telocvične sa tak môžu tešiť z novej šplhovej konštrukcie s lanami aj tyčami, šiestich rebrín, žineniek ako aj švédskej debny. Bežci si prídu na svoje pri využívaní ďalšieho bežeckého pásu. Nadšenci raketových športov môžu využívať nové bedmintonové rakety, priaznivci volejbalu si na svoje prídu pri novej volejbalovej sieti a všetci čo majú radi kolektívne tanečné cvičenia môžu využívať nový projektor s kompletným ozvučením.

• Krásna nedeľa

• Ani netreba pripomínať, čo sa dialo v Bratislave 22. septembra. Viete to, jasné: Národný pochod za život. Nuž boli sme tam aj my - pozbierali sme sa napokon na jeden autobus, ale žiakov a študentov nášho gymnázia sme mohli vidieť na každom kroku. Aspoň mne sa to tak zdalo. Prišli so svojou farnosťou, s rodinou či komunitou alebo len tak súkromne vlakom, s kamarátmi. Bohu vďaka za váš čas i obetu. Nech dobrá a ušľachtilá myšlienka Pochodu nás neustále robí citlivými pre hodnoty života. Fotogalériu z našej cesty si môžete pozrieť na školskom facebooku.

• Týždeň dobrovoľníctva

• V termíne 16. – 22. septembra sa na celom Slovensku konal Týždeň dobrovoľníctva 2019. Počas tohto týždňa bolo možné si vybrať z množstva dobrovoľníckych aktivít, v rámci ktorých dobrovoľníci a dobrovoľníčky nezištne pomáhali rôznym organizáciám. My sme sa na našej škole rozhodli pomôcť občianskemu združeniu Fórum života (FŽ). Naša pomoc bola v lepení nálepky s logom iniciatívy "Sviečka za nenarodené deti" na stovky sviečok. Tie sa budú ďalej distribuovať do jednotlivých farností diecézy. Popri konkrétnej pomoci si študenti mohli vypočuť krátku prezentáciu o činnosti FŽ, ktoré pomáha na rôznych úrovniach matkám v požehnanom stave alebo sa venuje prevencii vo forme organizovania diskusných stretnutí na školách. Týmto spôsobom sa chceme poďakovať pani Andree Súlovcovej, ktorá je koordinátorkou FŽ za banskobystrický kraj, že merala k nám cestu a podelila sa s nami o jej skúsenosti z práce s matkami v krízových situáciách.

• Spomienková stena

• Súťaž Momentka z prázdnin je pre tento rok ukončená a už nám skrášľuje náš školský životný priestor. Tento rok sa do nej zapojilo 44 ľudí, študentov i učiteľov. Nech nám aj v náročnejších dňoch vyčaria tieto - mobilom či foťákom zachytené prázdninové chvíle - úsmev a pozitívnu energiu. Jednotlivé fotografie si môžete pozrieť na školskom facebooku alebo priamo na mieste :-)

• OZNAM O KRÚŽKOCH A VZDELÁVACÍCH POUKAZOCH

• Milí rodičia.  V tabuľke nájdete všetky krúžky, ktoré otvárame v tomto školskom roku. Krúžky sa začínajú v pondelok 16. 9. v poobedňajších hodinách, podľa rozpisu. Prosíme Vás o podpísanie všetkých rozhodnutí o prijatí do centra voľného času, ktoré sme dnes rozdali žiakom a zároveň o následné doručenie triednemu najneskôr do pondelka 16. 9. 2019.

Taktiež Vás prosíme, aby ste nám vrátili podpísané vzdelávacie poukazy, v prípade, že ich nemáte kde využiť, a to do 20. 9. 2019. Ďakujeme za spoluprácu.

Otvorené krúžky

Plán CVČ

• KGŠM podporí Pochod za život

• "Za najmenších z nás", tak znie motto Pochodu za život, ktorý sa uskutoční v nedeľu 22.septembra v Bratislave. Tak ako poslednýkrát v roku 2016, aj teraz chceme za našu školu vyjadriť radosť i oslavu za dar života. Máme už objednaný autobus. Odchod od školy bude v nedeľu ráno o 6.00 a predpokladaný návrat je o 20.00 hod. Cestovné bude 5 eur. Treba sa prihlásiť do 18.9. u koordinátorky CVČ Lucky Štecovej. Pre internatistov bude zabezpečená možnosť ubytovania aj zo soboty na nedeľu a z nedele na pondelok na dolnom internáte.

• MOMENTKA Z PRÁZDNIN

• Sme zvedaví, čo si prežil/a cez prázdniny. Spoločne môžeme skrášliť školu našimi spomienkami na chvíle oddychu. Pošli aj TY svoju fotku a VYHRAJ balíček dobrôt! Zapojiť sa môžeš poslaním svojej fotografie na mail o. Borisa (boris.brutovsky@gmail com) alebo na jeho či školský facebook. Fotky zbierame do 15. septembra. Následne budú zverejnené v škole i na webe školy.