• Potvrdenie o návšteve školy

• Edupage umožňuje žiakom a ich zákonným zástupcom vytlačiť si potvrdenie o návšteve školy. Toto potvrdenie nie je podpísané a opečiatkované, ale obsahuje QR kód, ktorý umožňuje jeho overenie. Ako škola však nevieme, nakoľko rôzne inštitúcie takéto potvrdenia akceptujú. Pokiaľ by ste počas prázdnin potrebovali potvrdenie o návšteve školy, môžete to vyskúšať a budeme radi, ak nám potom pošlete e-mail so spätnou väzbou na kgsm@kgsm.sk.

Podrobné informácie a návod na tlač:

• Hrebeňom Nízkych Tatier

• V týchto dňoch sa nám na škole končí druhý rok, čo funguje pre našich študentov miestne centrum Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu (viac na www.dofe.sk). Máme za sebou cvičnú expedíciu v Jasení a aj náročnú expedíciu na hrebeni Nízkych Tatier, kde nás májové horúce dni prekvapili nezvyčajným ochladením a čerstvou nádielkou snehu. Našťastie šiesti z našich odvážnych študentov všetko v pohode zvládli a momentálne dúfam, že usilovne pracujú na dokončení svojich osobných výziev v oblasti dobrovoľníctva, rozvoja talentu a športovej aktivite. Ak sa im to podarí, dotiahnu do úspešného konca aj papiere a záznamy v svojom elektronickom Dofe denníku, tak sa v septembri zúčastnia slávnostného odovzdávania bronzových a strieborných ocenení, ktoré obohatia ich životopis a budú im pripomínať všetky tie zážitky a skúsenosti, ktoré pri napĺňaní svojich osobných výziev nadobudli. Všetkým, ktorí prispeli k podpore týchto mladých nadšencov z našej školy, ešte raz ďakujem. Aj vďaka Vám sa mohli pripojiť k miliónom mladých ľudí z viac ako 140 krajín celého sveta, ktorí sa rozhodli na sebe pracovať aj vo svojom voľnom čase.

• Jazykový kvet 2019 - Celoslovenské finále Nitra

• Naši nemčinári sa aj tento školský rok prebojovali do celoslovenského finále súťaže Jazykový kvet a získali tri krásne druhé miesta:

Petra Polnišerová (II.A) v kategórii poézia a próza prevzatá tvorba;

Primáni Adam Ondrej Antal, Alena Bartková, Samuel Bottka, Petronela Dianová, Branislav Ďurica, Sára Holasová, Barbora Palušová, Šimon Saxa, Klára Skladaná, Jakub Slovák, Filip Súlovec, Tomáš Širáň, Matej Šuplata, Dávid Tománek a sekundáni Laura Monišová a Samuel Tupý v kategórii nemecká dráma prevzatá tvorba;

Kvartáni Samuel Bartko, Sára Fedoráková, Tomáš Hronček, Martina Kopálová, Nina Kováčová, Agnesa Monišová, Lea Notová, Juraj Širáň, Richard Tokušev a autor ich divadla Vojtech Höhn (septima) v kategórii nemecká dráma vlastná tvorba.

Všetkým žiakom blahoželáme k úspechu a prajeme veľa ďalších úspechov.

• Diakonská vysviacka

• Náš absolvent, Matej Izrael, bol vysvätený za diakona v sobotu 15. 6. 2019 a celou sv. omšou ho sprevádzal aj náš školský spevácky zbor: Javorčatá. Matejovi vyprosujeme veľa Božích milostí a darov Ducha Sv. a Javorčatám ďakujeme za krásny hudobno-spevácky sprievod.

• DEŇ RODIČOV A DETÍ

• Aj tento rok sme mali našu, už tradičnú akciu: "Deň rodičov a detí". V sobotu, 8. júna, sme začali sv. omšou v školskej kaplnke a potom sme pokračovali krátkou scénkou so súťažnými disciplínami. Pochutili sme si na výbornom gulášiku v podaní pána riaditeľa, ako aj na sladkej torte. Ďakujeme rodičom za finančný príspevok na túto akciu, ako aj všetkým animátorom a učiteľom za pomoc. Veríme, že ste sa u nás všetci dobre cítili a že prídete zas. Už teraz sa na Vás tešíme.:)

A ako nám bolo super, si pozrite na fotkách: https://www.facebook.com/pg/www.kgsm.sk/photos/?tab=album&album_id=2253041584787348

• Ďalšia spisovateľka v KGŠM

• V utorok 4. júna 2019 sa k úspešným spisovateľkám v rámci KGŠM pripojila ďalšia. Je to Miriam Minková z tercie, ktorá na autorskej literárnej súťaži Banskobystrické pierko 2019 získala nádherné 1. miesto v próze v  kategórii starších žiakov ZŠ. Miriam zaujala porotu zaujímavým príbehom, bohatou slovnou zásobou a dokonalou štylistikou textu. Na prvý pohľad bolo vidno, že je to sčítaná mladá slečna. Prajeme jej veľa tvorivých síl a dobrých nápadov aj naďalej a tešíme sa z tohto úspechu.

• ISIC karty

• Od dnešného dňa si môžu žiaci na sekretariáte zakúpiť ISIC známku na šk. rok 2019/2020 a predĺžiť platnosť čipovej ISIC karty. V prípade, že si žiak platnosť čipovej karty nepredĺži, nebude si môcť cez prázdniny uplatniť zľavu v doprave. Niektorí dopravcovia kontrolujú platnosť preukazu obidvoma spôsobmi - vizuálne (známka na ISIC karte) aj elektronicky (v čipe, sms).
            Známka ISIC  - poplatok 10 €. Predĺženie čipovej karty - 3 € za SMS.