KGŠM

 • Aktualizácia údajov

  2. 5. 2016 Dáta z programu aScSuplovanie boli aktualizované
 • Úspech Silvie Vaníkovej na celoštátnom kole olympiády vo francúzskom jazyku!

  27. apríla sa v Bratislave konalo celoštátne kolo olympiády vo FRJ, na ktorom nielen našu školu, ale celý náš kraj reprezentovala Silvia Vaníková (sexta). Medzi najlepšími z najlepších získala bronzovú medailu. Ďakujeme jej za reprezentáciu školy a gratulujeme k umiestneniu na stupňoch víťazov!

 • Úspech tímu KGŠM na súťaži Mladý Európan!

  20. apríla nás na súťaži o Európskej únii, ktorej sa zúčastnilo 15 stredoškolských družstiev, reprezentovali žiačky sexty - Silvia Baranková, Mária Mojšová a Petra Saksová. Podarilo sa im získať krásne 2. miesto. Gratulujeme!

 • Do KGŠM putuje putovný pohár!

   
  Po prvýkrát v histórii našej školy naši miništranti vybojovali 1. miesto v Diecéznom miništrantskom futbalovom turnaji v badínskej športovej hale. Ten tohtoročný bol akoby v znamení deviatky: deviaty bol samotný ročník súťaže. Turnaja sa zúčastnilo 9 družstiev vrátane bohoslovcov Kňazského seminára, ktorí to všetko organizovali. A deviati tvorili aj naše mužstvo: bratia Palušovci, Martin Širáň, Michal Zeman, Ľudovít Bartko, Matej Košík, Peter Synak a dvaja minuloroční maturanti Martin Ťažký a Juraj Petrisko. Vo finále sa ocitli so samotnými bohoslovcami, ktorých zdolali 2:0. Naši miništranti sa každoročne zúčastňujú tohto podujatia, no doteraz sa najlepšie umiestnili minulý rok, keď boli druhí. 
  Radosť z víťazstva, ktorá prekvapila samotných hráčov, bola o to väčšia, že ešte pred pár dňami sme pre nedostatok hráčov museli odvolať našu účasť, no napokon sme vytvorili bojaschopné mužstvo. Zároveň sme boli najmladším družstvom zo všetkých, ktoré sa turnaja tento rok zúčastnili. Atmosféru zápasu i vychutnanie víťazstva si môžete pozrieť vo fotogalérii. Putovný pohár bude v našej škole celý rok až do konania ďalšieho - jubilejného - ročníka turnaja. NO zahliadnuť ho budete môcť aj na sv. omši v stredu 20.apríla. Srdečne pozývame!
 • NAŠE OCENENIA

  Na celoslovenskom kole súťaže „A slovo bolo u Boha“, ktoré sa konalo v Bratislave,  získala  3. miesto naša Žofka Kružliaková.

  Naša Ema Balážiková získala za vlastnú tvorbu,  na krajskej súťaži „Kováčová Bystrica“,  cenu absolútneho víťaza.

  Na krajskom kole „Jazykový kvet“, v Banskej Bystrici, získala 1. miesto trieda tercia s nemeckým divadlom: „Geisel“, ktorého autorom je náš študent Vojtech Hóhn a 2. miesto získala trieda sekunda s nemeckým divadlom „Salz“. Barbora Jelínková získala 1. miesto svojou recitáciou v talianskom jazyku a Ivana Čunderlíková získala 2. miesto za recitáciu v nemeckom jazyku.

  Na krajskom kole olympiády  v  nemeckom jazyku získal Vojtech Hóhn 2. miesto.

  Na krajskom kole v súťaži „Spievame po francúzsky“, ktoré sa konalo v Žiline, získali naše študentky Tatiana Soláriková 2. miestoMária Vavrušová  s  Líviou Solárikovou  5. miesto.  

  Náš tím, zložený z trojice Zuzka Petrášová, Adam Štuller a Ondrej Jedinák, sa stal víťazom krajského kola Dejepisnej súťaže gymnázií Slovenskej republiky a vybojoval si postup do nadnárodného finále 25. ročníka súťaže gymnázií Českej a Slovenskej republiky v Chebe.

  Na krajskom (diecéznom) kole Biblickej olympiády v Badíne  získali naši študenti Katka Mečiarová, Betka Širáňová a Veronika Voleková 5. miesto v kateg. mladších  a  Marek Hrabaj, Adam Štuller a Beáta Hrabajová  2. miesto v kategórii starších.

 • ČO SME ZAŽILI

  1.– 3. apríla mal náš školský zbor „Javorčatá“  zborové sústredenie

  5. – 7. apríla sme mali na škole tri nevšedné dni, a to deň elegancie, folklórny a ružový deň. Kreatívne nápady našich študentov a dokonca aj učiteľov si môžete pozrieť v galérii fotiek.

  7. apríla bol deň kresťanských učiteľov. Spoločne sme ho oslávili už v stredu 6. apríla slávnostnou sv. omšou a večerným kinom pre učiteľov. Študentom ďakujeme za pekné kvetinky a výborné muffinky.

  6. apríla v poobedňajších hodinách oslávili naše počatiny malým občerstvením a sledovaním filmu „October baby“.    

  Vo štvrtok 7. apríla mali naši študenti internátu veselicu.

  Počas víkendu, 8. a 9. apríla, sa niektorí naši študenti zúčastnili Godzone konferencii v športovej hale na Štiavničkách, kde sa mohli spolu modliť a chváliť Pána, ako aj duchovne načerpať energiu do novej evanjelizácie.

 • PRIPOMIENKA

  Riaditeľstvo Katolíckeho gymnázia Štefana Moysesa v Banskej Bystrici pripomína, že prihlášky na 4-ročné a 8-ročné štúdium musia byť do školy doručené do 20. apríla 2016. Bližšie informácie nájdete v záložke „Prijímacie skúšky“.

 • Výberové konanie na pozíciu riaditeľa/riaditeľky

 • Celoslovenské kolo olympiády ľudských práv

  V dňoch 6.-8. 4. 2016 sa v Modre uskutoční celoslovenské kolo Olympiády ľudských práv, na ktorom nás už druhý rok bude reprezentovať Vanesa Čierna z oktávy. Držíme jej palce!!!

 • Úspechy absolventov KGŠM

  uspechy_nasich_absolventov.pdf

  Za takmer 25 rokov existencie Katolíckeho gymnázia Štefana Moysesa opustilo brány školy mnoho študentov a niektorí z nich dosiahli naozaj pozoruhodné úspechy v profesijnom živote. Ďakujeme im, že sa s nami podelili o svoje kariérne úspechy, ktoré sú skvelou inšpiráciou pre našich súčasných i budúcich študentov. Viac si môžete prečítať v prezentácii, ktorú sme pridali do rubriky Profily absolventov.

 • Poďte oslavovať s nami!

  V stredu 6. apríla budeme mať až 3 dôvody k oslave: v kalendári je meno Irena (viete, čo to znamená? :-), potom pri sv. omši budeme pamätať na našich učiteľov a vychovávateľov (7. apríl je dňom kresťanských učiteľov a vychovávateľov) a do tretice budeme oslavovať naše "POČATINY", čo je projekt Fóra života k dňu počatého života. Pozývame vás teda oslavovať v stredu poobede o 14.45 hod. do učebne náboženstva (P 205). Okrem drobných maškŕt si pozrieme krásny film October baby.

 • Misionár milosrdentva na KGŠM

  Na popolcovu stredu vyslal Sv. otec František vyše 1200 kňazov do všetkých kútov sveta, aby sa stali jeho hlasom v ohlasovaní Božieho milosrdenstva. Deväť z nich bolo aj Slovákov. A jeden z nich, páter Jozef Mihok, prišiel v stredu 23.marca medzi nás. Svojím príhovorom nás nielen povzbudil v pevnej dôvere voči Pánovi, ale aj dobre pripravil na veľkonočnú sv. spoveď, ku ktorej sme mali možnosť pristúpiť počas celého dopoludnia.

 • Aktualizácia údajov

  31. 3. 2016 Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • 30. 3. 2016

  Do galérie Exkurzia Primy do Badína (Kňazský seminár) boli pridané fotografie.

 • Ponuka seminárov pre šk.rok 2016/2017

 •  

  „Nech radosť a láska Zmŕtvychvstalého Ježiša je vždy s Vami a medzi Vami!“ (Matka Tereza z Kalkaty)

 • Olympiáda vo francúzskom jazyku

  21. 3. 2016 sa konalo krajské kolo olympiády vo FRJ, kde našu školu úspešne reprezentovali v jednotlivých kategóriách Alexandra Belková zo sekundy (3. miesto v kategórii 1A), Matúš Senček (2. miesti v kategórii 1B), Silvia Vaníková (1. miesto a postup do celoslovenského finále v kategórii 2A) a Beáta Hrabajová (kategória 2B). Patrí im za to naša veľká vďaka. 
  PhDr. Zuzana Bačová
 • Beseda pre maturantov

  V rámci svetového týždňa glaukómu sa v stredu 9. marca 2016 uskutočnila beseda o tomto ochorení, ktorú zorganizovala naša bývalá profesorka MUDr. Mária Šnegoňová. Spolu so svojou kolegyňou MUDr. Máriou Praženicovou nás oboznámili o príčinách, prejavoch a liečbe glaukómu. Spolu s lekárkami prišli aj ich pacientky, ktoré rozprávali o svojom živote so zeleným zákalom. Jedna z nich je odkázaná na pomoc vodiaceho psa a názorne nám predviedla, ako funguje ich symbióza.

  Na záver poučenie pre nás všetkých: glaukóm je druhou najčastejšou príčinou slepoty na svete, keď je však odhalený včas, dá sa postup ochorenia spomaliť a zabrániť vzniku slepoty. Preto nezanedbávajme preventívne očné prehliadky!

 • Chemická olympiáda

  10. marca 2016 sa na ZŠ Sitnianska v Banskej Bystrici uskutočnilo okresné kolo chemickej olympiády kategórie D, kde nás úspešne reprezentovala Hanka Medveďová z kvarty. Obsadila v konkurencii 29 žiakov pekné piate miesto. Okrem nej úlohy domáceho a školského kola riešili aj  ďalší kvartáni: Betka Širáňová, Veronika Voleková a Dávid Paluš, do vyššieho kola sa im žiaľ nepodarilo prebojovať.

  Všetkým ďakujeme za účasť a čas, ktorý chémii venovali, a Hanke blahoželáme k úspechu.

 • 18. 3. 2016

  Do galérie Krížova cesta na Urpín boli pridané fotografie.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Katolícke gymnázium Štefana Moysesa Banská Bystrica
  Hurbanova 9, 974 01 Banská Bystrica
  kgsm@kgsm.sk
 • 048/415 30 87

Mapa