Navigácia

 • 2%-tá pre KGŠM

 • Prosba

  Prosíme rodičov, ak by mali možnosť poskytnúť nám použité papiere vo formáte A4  (môžu byť z jednej strany popísané - šmiráky)  využijú ich  vyučujúci na úlohy, zadania a pod.

  Ďakujeme pekne.

 • Chanson francophone

   
  V piatok sa v Žiline uskutočnilo regionálne kolo súťaže Frankofónna pieseň. Našu školu tam reprezentovali viacerí študenti. Úspech dosiahla Majka Vavrúšová a jej kapela (4. miesto) a sestry Lívia a Tatiana Solárikové (3. miesto). Všetkým našim speváčkam i hudobníkom ďakujeme a gratulujeme k úspešnému vystúpeniu.
   
  (p. p. Zuzana Bačová)
 • Sekunda na exkurzii...alebo Ako vyzerá kláštor zvnútra?

  Keď sa naši maturanti potili na písomných maturitách, sekunda sa s o. Borisom vybrala na nezvyčajnú cestu. Cieľom bol rehoľný dom sestier Congregatio Jesu, ktore tento rok oslavujú krásne jubileum - 400 rokov existencie. Sestry z tejto rehole od začiatku existencie nášho gymnázia pomáhajú, vyučujú a vychovávajú našich študentov, čím napĺňajú odkaz a charizmu svojej zakladateľky, ctihodnej Mary Ward.

  Cestou k zimnému štadiónu, blízko ktorého sestry sídlia, sme stretli aj p. profesorku Ceplákovú s jej malým babätkom Jurkom. V kláštore nás už čakala sr. Eva a sr. Xénia, ktoré mali pre nás pripravený pútavý program. Jeho súčasťou bol aj kvíz a nechýbalo ani pohostenie pre malých pútnikov. Záverečná modlitba v kaplnke a spoločná fotografia ukončili náš dopoludňajší výlet, ktorým sme nazreli za múry niečoho pre nás tajomného, no zároveň tak krásneho. Sestričky ďakujeme... a gratulujeme! 

 • Veľký úspech na krajskom kole olympiády z FRJ!!!

  Tento rok sa študentom na olympiáde z francúzštiny mimoriadne darilo. KGŠM reprezentovali traja žiaci a každý z nich dosiahol skvelé výsledky. Jakub Duda - 1. miesto v kategórii 1B, Silvia Vaníková - 1. miesto v kategórii 2A a Matúš Senček - 2. miesto v kategórii 1A. Súťažiaci, ktorí obsadili 1. miesto, zároveň postúpili do celoštátneho kola. Držíme im palce! 

 • Biblická olympiáda - postup do krajského kola

  V dňoch 12. a 13. marca sa v Banskej Bystrici konalo okresné (dekanátne) kolo biblickej olympiády. Súťažilo sa v dvoch kategóriách: za mladších našu školu reprezentovali Natália Kopálová, Martin Širáň a Augustín Šušel a za starších Beata Hrabajová, Mária Mojšová a Terézia Mečiarová.

  Všetci šiesti olympionici riadne potrápili mozgové závity, ale oplatilo sa. Domov sme v oboch kategóriách doniesli zlaté 1. miesto. Už o mesiac ich čaká kolo krajské (diecézne), ktoré sa už tradične uskutočňuje v Kňazskom seminári v Badíne.

 • Ples KGŠM 2015

  25. 2. 2015

  Do galérie Ples 2015 boli pridané fotografie.

  Na našom školskom plese, ktorý sa uskutočnil 7. februára tohto roku, sa zúčastnilo 130 účastníkov z radov rodičov, učiteľov i zamestnancov školy, ale aj naši terajší i bývalí študenti. Všetkých zdobili krásne róby a pestré účesy, ktoré si môžete pozrieť aj v našej fotogalérii. Tancovali sme až do pol štvrtej rána na skvelú hudbu v podaní kapely „Pohoda Live“ z Lukáčoviec.

  Za skvelú organizáciu patrí veľká vďaka tímu študentov a žiackej rade ako aj centru voľného času na našej škole. Samozrejme nemôžeme zabudnúť aj na našich sponzorov, vedenie školy i rodičovskú radu, ktorí nám poskytli finančné a materiálne zabezpečenie. Veľmi pekne ďakujeme aj všetkým zúčastneným a tešíme sa na Vás opäť o rok.

   

  NAŠI SPONZORI:

   

  RODIČOVSKÁ RADA, RODINA KRNÁČOVÁ, U MATERINEJ DÚŠKY, PÁN ĎURČENKA, LEKÁREŇ PRI BARBAKANE, DOMIN KUŠICKÝ, OTEC BORIS, KGŠM, PANI RIADITEĽKA, SPOLOK SVäTÉHO VOJTECHA, PÁN LUKÁČ - ROSA SLOVENSKO, BICIANOVCI, PEDAGOGICKÁ FAKULTA, RODINA FUCHSOVÁ, PANI SLAŠŤANOVÁ, SALÓN RESET, SAXOO LONDON, LEROY, IC-CENTRE, EVIJO, BULBBLEOLOGY, ORANGE, PIGIS, SPORT A, PANI KLESNIAKOVÁ – HEINEKEN.

 • Striebro pre miništrantov KGŠM!

   V sobotu 28. februára sa v športovej hale v Badíne uskutočnil ôsmy ročník futbalového turnaja pre miništrantov Banskobystrickej diecézy od 15 do 30 rokov. Turnaj sa začal sv. omšou. Celkovo sa zapojilo desať tímov z viacerých dekanátov diecézy.

  Do finále sa prebojovali miništranti z Katolíckeho gymnázia Štefana Moysesa v Banskej Bystrici a chlapci z dekanátu Žiar nad Hronom. Naši študenti napokon získali krásne 2. miesto. Cenu najlepšieho brankára si domov odniesol náš študent Peter Dudák z 2.A.

   Miništranti – gymnazisti si svoj víťazný pohár nechajú v sakristii školskej kaplnky, aby nezabudli, že bojovať „o dušu“ majú nielen na ihrisku, ale i v kaplnke. 

 • KVETNÝ VÍKEND 2015

  Diecézne stretnutie mladých s otcom biskupom Mons. Mariánom Chovancom bude v Banskej Bystrici v dňoch od 27. do 29. marca. Mottom tohtoročného Kvetného víkendu je verš z Matúšovho evanjelia „Blahoslavení čistého srdca, lebo oni uvidia Boha, ktoré je aj témou Posolstva Svätého Otca Františka k 30. svetovému dňu mládeže.

  Katolícka cirkev bude tento rok sláviť Kvetnú nedeľu 29. marca. Pri tejto príležitosti sa mladí každoročne stretávajú v diecézach na Slovensku spolu so svojím biskupom.

  Program bude prepojený aj s Rokom zasväteného života, medzi účinkujúcimi vystúpia viacerí rehoľníci. Organizátori sa inšpirovali motívom cesty, ktorá ukazuje smerovanie života k Bohu, čistote a lepším vzťahom. Preto aj plagát zobrazuje ulicu s autom ako cestu lásky a dôvery, symbol životnej cesty za Pánom.

  Pozývame aj vás, žiaci, študenti a priaznivci nášho gymnázia na túto skvelú akciu. Registrovať sa môžete do 20. marca 2015 vyplnením registračného formulára na stránke www.dcmmajak.sk/registracia.html.

   

 • Beseda s MUDr. Nábělkom

  Závislosti. Látkové aj nelátkové. Viete, čo to je? Odpoveď na túto otázku nám v stredu 25. marca zodpovedal pán primár psychiatrického oddelenia Roosveltovej nemocnice MUDr. Ludvik Nábělek, ktorý prijal pozvanie p. profesorky Bačovej. A tak sa študenti 1. ročníka nášho gymnázia stretli v kaplnke, aby sa dozvedeli niečo nové o veciach, ktoré môžu postihnúť každého z nás.

  Hovorilo sa o alkoholizme, návykových látkach, ale aj o prvej evidovanej nelátkovej závislosti- hazardérstve. Určený čas ubehol veľmi rýchlo. Myslím si, že stretnutie bolo veľmi priateľské, informácie užitočné, objasnené a dúfam, že si kamaráti z tejto besedy odniesli čo najviac. 

   
   
   
  Rebecca Palkovičová, 3.A
 • Noc v škole

  25. 2. 2015

  Do galérie Noc v škole boli pridané fotografie.

  V piatok 13. februára sa na našej škole konala noc v škole, ktorá - ako už je zvykom - je robená pre tých najmladších. Tohtoročná noc v škole sa niesla v duchu rodiny Terorciovcov, ktorí sa snažili získať školu do vlastných rúk. Naša príma sa im v tom snažila zabrániť tým,

  že jednotlivé skupinky prešli nočnou hrou, ktorá bola zároveň skúškou odvahy. Nakoniec sa im to podarilo, škola bola zachránená a prímani unavení. Tešili sme sa aj z telocvične,  spoločenských hier i filmového večera. Poďakovanie patrí celému organizačnému tímu, ako aj rodine Lukáčovej a firme Červený rak, za skvelú večeru.

  Betka Širáňová, tercia

 • Chemická olympiáda

  13.2. prebehlo školské kolo chemickej olympiády kategória D. Zúčastnili sa ho traja študenti kvarty, ktorí dosiahli výborné výsledky a podelili sa o prvé dve miesta:
  1. miesto Jakub Duda 38/40
  2. miesto Adam Belko a Peter Vaňo 34/40
  Všetci získali za snahu a prezentované vedomosti jednotky z chémie a samozrejme postupujú do okresného kola.

 • Druhá šanca

  Vo štvrtok sa konalo predstavenie knihy "Druhá šanca" nášho študenta Michala Škombára

  https://www.facebook.com/Omsoskombar?fref=ts

 • Výsledky školského kola biblickej olympiády

 • Aktualizácia údajov

  4. 2. 2015 Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Školské kolo biblickej olympiády 3.2.2015!

  Srdečne pozývame najlepších riešiteľov triednych kôl biblickej olympiády na vyšší level, na školské kolo. Uskutoční sa hneď po polročných prázdninách, v utorok 3. februára 2015 v učebni P204 počas 4. a 5. vyučovacej hodiny. Obsahová náplň (biblické knihy) samozrejme ostáva nezmenená. Zoznam účastníkov je v tabuľke.

   

   

  Zoznam žiakov

  Školského kola biblickej olympiády

  UTOROK 3. februára 2015

  Učebňa P204, 4. - 5. hodina


   

   

  trieda

  meno a priezvisko

  I.

  Kateg.

  príma

  Katarína ŠTERUSKÁ, Patrik VALENTÍNY, Katarína HAVIAROVÁ, Simona KOZÁKOVÁ, Simona FILIMONOVOVÁ

  sekunda

  Terézia SZABOVÁ, PETER SYNAK, Tamara KOCIANOVÁ, Natália KOPÁLOVÁ, Mária GOLUBIEVA, Daniela HAVIAROVÁ, Martin PUFFLER, Matúš SENČEK

  tercia

  Anna Medveďová,Veronika Voleková

  kvarta

  Martin Širáň, Augustín ŠUŠEL, Zuzana PALUŠOVÁ, Jakub DUDA, Lukáš PIRŠČ

  II.

  Kateg.

  kvinta

  Miriam SUCHOVSKÁ, Viktória ZEMKOVÁ, Mária MOJŠOVÁ

  septima

  Katarína JUNEKOVÁ, Adam REGULI, Eva SYNAKOVÁ,

  oktáva

  Dávid MAUKŚ, Simona RAUČINOVÁ, Vladimír ŠAGÁT

  1. A

  Jana VRŤOVÁ, Lenka VIGAŠOVÁ, Matúš ANTAL

  1. B

  Terézia ČABOVÁ, Lýdia LUKYOVÁ, Jozef JURAŠKO, Michal HARAZIN

  2. A

  Zuzana KŇAZOVICKÁ, Barbora VODISLAVSKÁ, Beata HRABAJOVÁ, Peter DUDÁK

  3. A

  Terézia MEČIAROVÁ, Kristína ZAJAKOVÁ, Gréta GONDOVÁ

  4. A

  Martina SlÁDEČKOVÁ, Patrícia KARVAŠOVÁ, Karin ĎURIŠOVÁ, Peter JÁNOŠÍK, Lucia BOHÁČIKOVÁ

   

 • Ples KGŠM

  Pozor!!! Vstupenky ešte dostupné do stredy - 4. 2. 2015!!!
  Všetkých účastníkov plesu upozorňujeme, že ples KGŠM je školská akcia, a preto študentom školy nie je povolené konzumovať žiaden alkohol. Z tohto dôvodu na plese alkohol ani nebudeme podávať.

  Srdečne Vás pozývame na náš školský ples, ktorý sa uskutoční v sobotu, 7. februára 2015, v Jedálni UMB na Tajovského 40 o 18:00. Lístky si môžete zakúpiť v škole, u koordinátorky CVČ,  p. Štecovej. Zároveň Vás  prosíme o sponzorské dary a už vopred ďakujeme. 

 • Okresné kolo Olympiády z nemeckého jazyka.

  13. januára 2015 úspešne reprezentovali našu školu na okresnom kole Olympiády z nemeckého jazyka traja žiaci. Dominik Lukáč zo sekundy a Benjamín Lukáč z tercie získali diplomy za 3. miesta a Adam Štuller z 2. A pekné 5. miesto. Všetkým trom srdečne gratulujeme.  

strana:

Novinky

Kontakt

 • Katolícke gymnázium Štefana Moysesa Banská Bystrica
  Hurbanova 9, 974 01 Banská Bystrica
  kgsm@kgsm.sk
 • 048/415 30 87

Mapa