Navigácia

 • Aktuálna ponuka krúžkov

 • Aktualizácia údajov

  2. 9. 2015 Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Aktualizácia údajov

  2. 9. 2015 Dáta z programu aScRozvrhy boli aktualizované
 • Zahájenie školského roku 2015/2016

  Srdečne Vás pozývame na zahájenie školského roku 2015/2016

  Program:

  9,00 – 10,00 hod. sv. omša v kaplnke školy

  10,15 – 11,00 hod. 1. triednická hodina

  11,10 – 11,55 hod. 2. triednická hodina

  Tešíme sa na Vás všetkých!

  Vaše KGŠM

 • Aktualizácia údajov

  28. 8. 2015 Dáta z programu aScSuplovanie boli aktualizované
 • Plenárna schôdza

  Plenárna schôdza spoločenstva rodičov a priateľov KGŠM sa uskutoční dňa 4.9.2015 o 16,00 hod.

 • Projekt Roll the Dice (Hoď kockou)

  Naša škola sa pred rokom, vďaka veľkej snahe p.prof. Ceplákovej, oficiálne zapojila do medzinárodného projektu Roll the Dice (Hoď kockou), kde sa spolu so Španielskom, Maďarskom, Poľskom, Tureckom, Rumunskom a Portugalskom snažíme zdieľať naše skúsenosti s hraním hier, či už spoločenských, alebo tradičných pohybových a slovných hier v rámci našich kultúr. Do projektu sa zapájajú učitelia, ale najmä žiaci vo veku od 13 do 16 rokov.

  Projekt bol rozvrhnutý na dva roky, počas ktorých sa uskutočnia výmeny študentov, emailová komunikácia, zdieľanie fotografií, videí a nápadov, avšak počiatočné organizačné dôvody skrátili tento čas na jeden a pol roka, čiže do júna 2016.

  Zatiaľ sme absolvovali dva pobyty na španielskej Mallorce, kde sa vo februári uskutočnilo prípravné pracovné stretnutie a v máji už vycestovali dvaja vyučujúci a štyri študentky na spoločných päť dní so študentmi a učiteľmi z ostatných zúčastnených krajín. Naši študenti prezentovali v anglickom jazyku stolovú vedomostnú hru o Slovensku, ktorá mala veľký úspech a ktorá bola našim spoločným dielom. Zároveň sme pracovali na ankete o hraní a hracích návykoch našich študentov a ich spolužiakov, ktorá sa momentálne vyhodnocuje a ktorú si môžu vyhodnotiť aj študenti z iných krajín. V polovici júna sme v rámci tohto istého projektu absolvovali pohybový workshop s profesionálnymi tanečníkmi z Divadla Štúdia tanca, kde sme štyri popoludnia skúšali, aké to je tešiť sa z pohybu. Pritom sme sa snažili naučiť naše telo pri takejto aktivite čo najviac ovládať. Bolo to náročné, ale vedeli sme si aspoň predstaviť, akú radosť prinášali v minulosti deťom takéto hry.

  Po prázdninách tento projekt pokračuje cestou do Rumunska, po ktorej sa znovu ozveme s nejakými novinkami z nášho projektu.

  Marcel Perecár

  tiež zapojený do projektu Roll the Dice

  PS: V septembri sa chystáme v rámci vyššie spomenutého projektu na týždeň do Rumunska. Budeme Vás o tom podrobne informovať.

 • Oznam pre ubytovaných študentov

  Nástup na internát je 2.9.2015 o 7,00 hod.

 • Myšlienky tzv. Čistého roka

  10_myslienok.docx

  Počas uplynulého šk. roka sme sa pripravovali na celoslovenské stretnutie mladých, ktoré sa pod názvom P 15 uskutoční na prelome júla a augusta v Poprade. Jeho súčasťou bolo 10 katechéz, ktoré sa venovali téme čistého srdca, lebo len také srdce uvidí Boha (porov. Mt 5,8). Ponúkame vám zhrnutie tém a niekoľko pekných myšlienok k tomu. Možno poslúžia na zamyslenie uprostred horúcich letných dní...

 • Deň otvorených kláštorov

 • Ponuky počas letných prázdnin

  Blíži sa nám čas letných prázdnin. Možno to však pre niekoho môže znamenať dva mesiace nudy. Preto vám dávame do pozornosti ponuku našich násteniek pri vrátnici, kde nájdetete pozvánky na rôzne tábory, výlety, festivaly a pod. Zároveň vás prosíme o pomoc pri propagácii zaujímavých ponúk: ak o niečom zaujímavom viete,ak sa pripravuje vo vašom okolí nejaká akcia, prineste o tom plagát na našu nástenku. Ďakujeme!

 • LETNÝ TÁBOR

  Pozvánka s návratkou

  Milí študenti prímy a sekundy a naši budúci prímani! Pozývame Vás  na letný prímestský tábor v termíne od 6. do 10. júla 2015. Tábor bude prebiehať dennou dochádzkovou formou, v čase od 8:00 do 15:00, pričom sa môžete zúčastniť jedného alebo aj viacerých dní. Čaká Vás zaujímavý program, krátke výlety ako aj jednodňová noc v škole spojená s  nočnou hrou.

  Predpokladaná cena sú 2€ na deň, pričom bude zabezpečený pitný režim a malé občerstvenie.  Je  možné objednať deťom aj obed za 2,33 Euro v školskej jedálni.   V prípade záujmu dajte podpísať návratku svojim rodičom, ktorú prineste  do školy  najneskôr do 12. júna alebo sa nahláste u Mgr. Štecovej na 0915 819 688

 • Grilovačka

 • Porovnanie externej časti maturít v bb gymnáziách

  MS_2015.pdf (zdroj: NUCEM)

 • Maľovaná Ústava SR

   
  Na občianskej náuke v sekunde sme sa v tomto školskom roku učili o Ústave SR.  Naši šikovní sekundáni jej obsah výtvarne stvárnili a výsledok ich tvorivosti naozaj stojí za to vidieť. Z ich výkresov som urobila dve prezentácie, ktoré si tu môžete pozrieť.
  PhDr. Zuzana Bačová 
   
 • Deň rodičov a detí - zrušený

  "Milí naši rodičia a študenti. Je nám veľmi ľúto, že sobotný Deň rodičov a detí musíme zrušiť z dôvodu slabého záujmu z Vašej strany. Mrzí nás to, ale pre 10 nahlásených žiakov prímy a sekundy sa nám neoplatí robiť ani guláš ani iné aktivity. Tešíme sa na Vás o rok."  

 • 3. 6. 2015

  Do galérie Sprachblume/Fiore di lingua/Jazykový kvet boli pridané fotografie.

 • Sprachblume/Fiore di lingua/Jazykový kvet

  Aj tento rok KGŠM úspešne reprezentovali naši nemčinári a taliančinári – finalisti súťaže Jazykový kvet 2015 na celoslovenskom finále v Nitre.

  Barborka Jelínková zo Sekundy a žiaci Kvarty Ivana Čunderlíková, Simona Filimonovová, Martina Gombalová, Denisa Strečková, Samuel Šagát, Martin Širáň, Augustín Šušel, Laura Tettingerová a Tomáš Valaštiak si vybojovali druhé miesto v kategóriách poézia a próza v talianskom jazyku a prevzatá dráma v nemeckom jazyku.

  Žiaci Sekundy Sabina Fröhlichová, Mariia Golubieva, Jana Gombalová, Barbora Jelínková, Robert Jurčák, Katarína Jursíková, Tamara Kocianová, Natália Kopálová, Dominik Lukáč, Antónia Pribulová, Peter Synak a Terézia Szabová získali tretie miesto v kategórii vlastná tvorba s drámou Gewinn od Vojtecha Höhna z Tercie.

  V silnej konkurencii sa na 5. mieste pekne umiestnila aj Kristína Veszeleiová z Tercie v kategórii poézia a próza v nemeckom jazyku.

  Všetkým žiakom, ktorí reprezentovali našu školu ďakujeme, gratulujeme a prajeme veľa úspechov v ďalšom štúdiu jazykov.

 • Lyžiarsky výcvik v Alpách

  Žiaci kvinty našej školy sa v apríli (presnejšie 11.-18. 4. 2015) zúčastnili nezabudnuteľného lyžiarskeho výcviku na Mölltallerskom ľadovci v Korutánsku na juhu Rakúska. Takmer celá trieda si užívala nekonečnú zimu v nadmorskej výške troch tisíc metrov, kde ešte aj v apríli bolo viac ako meter snehu. Keďže k nám bolo láskavé aj počasie, opálené tváre nezažili veľa chladných chvíľ, skôr sa museli pravidelne natierať opaľovacím krémom, aby sa vyhli popáleninám.

  V mieste nášho pobytu, odkiaľ sme sa denne premiestňovali skibusom, však už prebiehala „subtropická“ jar a do večera nás hrialo štedré jarné slnko. Bola to ideálna kombinácia, takže podvečerný oddych v podalpskej starobylej dedinke umožnil všetkým dobre sa zregenerovať a vydržať tak celých šesť dní (s jedným oddychovým dňom) lyžovať bez vážnejších úrazov až do konca výcviku. Chcel by som poďakovať všetkým, ktorí deťom túto skvelú akciu umožnili, teda najmä škole a rodičom, ako aj cestovnej kancelárii Alpentour SK, ktorá kurz organizovala.

  M. Perecár – vedúci lyžiarskeho výcviku

strana:

Novinky

Kontakt

 • Katolícke gymnázium Štefana Moysesa Banská Bystrica
  Hurbanova 9, 974 01 Banská Bystrica
  kgsm@kgsm.sk
 • 048/415 30 87

Mapa