KGŠM

 • Aktualizácia údajov

  24. 5. 2016 Dáta z programu aScSuplovanie boli aktualizované
 • Retro párty zrušená

  Pre nedostatočný počet záujemcov sme pripravovanú Retro párty zrušili.

 • 20. 5. 2016

  Do galérie Rozlúčka - maturanti 2015/2016 boli pridané fotografie.

 • Guláš MADE IN INTERNÁT

   
  Bol to pekný večer. Vlastne celé štvrtkové poobedie sa na nič v okolí internátu nedalo sústrediť, lebo všade rozvoniaval pripravovaný kotlíkový guláš. Malo to len jednu chybičku: celá akcia bola vlastne rozlúčkou najstarších internatistov s ostatnou "posádkou". A tak sme na slzičky zabudli pri papaní vydareného guláša, ktorý poctivo dlhé hodiny varili práve maturanti. Okrem toho nám zanechali aj svoje milé tablo, aby sme na nich nezabudli. A keďže atmosféra pri ohni bola viac než priaznivá na všetky druhy vybláznenia sa, vydarený večer ukončila už len obľúbená činnosť všetkých študentov - spánok :-)
  Pozri fotogalériu :-)
 • Výsledky PS - štvorročné štúdium

 • Výsledky PS - osemročné štúdium

 • Exkurzia do Bratislavy

  Fotogaléria

  V piatok, 6. mája, vybrali sa triedy sekunda a tercia na exkurziu do Bratislavy.  Cieľom bolo navštíviť významné miesta  spojené s históriou národa. Najprv študentov čakala exkurzia v Národnej rade Slovenskej republiky. Veľa videli, veľa sa dozvedeli, dokonca stretli aj  naozajstného poslanca, ktorý sa nevyhol ich otázkam. Potom nasledovala blesková prehliadka Bratislavského hradu a návšteva Devína, kde obe triedy dostali výklad o tom, ako hrad nad Dunajom a Moravou zasiahol do dejín Slovákov.
   

 • RETRO PÁRTY

  Pozývame Vás na Retro párty, ktorá bude 27. mája o 19:00 v našej školskej jedálni. Vstupenkou je vaše retro oblečenie a 5 Euro. POZOR!!! Lístky sa dajú zakúpiť do 20. mája, takže čím skôr si kúp lístok u slečny kreatívnej alebo u Silvii Vaníkovej. Tešíme sa na Vás!

 • Javorčatá na medzinárodnej prehliadke v Košiciach

  Fotogaléria

  Náš školský zbor: „Javorčatá“ reprezentoval, aj tento rok, našu školu na Medzinárodnej prehliadke záujmovej umeleckej činnosti cirkevných škôl v Košiciach. Od stredy do piatku zažili mladí neopakovateľné zážitky z rôznych speváckych, tanečných i divadelných predstavení, v podaní ostatných zúčastnených škôl. V Košiciach bola skvelá atmosféra, vznikali nové priateľstvá a všetci si odniesli kopec zážitkov z hier a spoločných výletov.

  Na prehliadke nechýbala ani porota, zložená zo známych hercov, tanečníkov i hudobníkov, ktorá na záver vybrala tie najlepšie vystúpenia na štvrtkový galavečer a ocenila tých najtvorivejších. Z našej školy bola ocenená študentka Majka Vavrušová za vlastnú hudbu a spev pri svojej piesni. Naše poďakovanie patrí hlavným organizátorom, a to Katolíckej strednej pedagogickej škole sv. Cyrila a Metoda v Košiciach, a samozrejme vedeniu našej školy ako aj rodičovskej rade a sponzorom, vďaka, ktorým sa náš školský zbor mohol tohto projektu zúčastniť.

  Ďakujeme a tešíme sa na ďalší ročník prehliadky.

 • Úspech Silvie Vaníkovej na celoštátnom kole olympiády vo francúzskom jazyku!

  27. apríla sa v Bratislave konalo celoštátne kolo olympiády vo FRJ, na ktorom nielen našu školu, ale celý náš kraj reprezentovala Silvia Vaníková (sexta). Medzi najlepšími z najlepších získala bronzovú medailu. Ďakujeme jej za reprezentáciu školy a gratulujeme k umiestneniu na stupňoch víťazov!

 • Úspech tímu KGŠM na súťaži Mladý Európan!

  20. apríla nás na súťaži o Európskej únii, ktorej sa zúčastnilo 15 stredoškolských družstiev, reprezentovali žiačky sexty - Silvia Baranková, Mária Mojšová a Petra Saksová. Podarilo sa im získať krásne 2. miesto. Gratulujeme!

 • Do KGŠM putuje putovný pohár!

   
  Po prvýkrát v histórii našej školy naši miništranti vybojovali 1. miesto v Diecéznom miništrantskom futbalovom turnaji v badínskej športovej hale. Ten tohtoročný bol akoby v znamení deviatky: deviaty bol samotný ročník súťaže. Turnaja sa zúčastnilo 9 družstiev vrátane bohoslovcov Kňazského seminára, ktorí to všetko organizovali. A deviati tvorili aj naše mužstvo: bratia Palušovci, Martin Širáň, Michal Zeman, Ľudovít Bartko, Matej Košík, Peter Synak a dvaja minuloroční maturanti Martin Ťažký a Juraj Petrisko. Vo finále sa ocitli so samotnými bohoslovcami, ktorých zdolali 2:0. Naši miništranti sa každoročne zúčastňujú tohto podujatia, no doteraz sa najlepšie umiestnili minulý rok, keď boli druhí. 
  Radosť z víťazstva, ktorá prekvapila samotných hráčov, bola o to väčšia, že ešte pred pár dňami sme pre nedostatok hráčov museli odvolať našu účasť, no napokon sme vytvorili bojaschopné mužstvo. Zároveň sme boli najmladším družstvom zo všetkých, ktoré sa turnaja tento rok zúčastnili. Atmosféru zápasu i vychutnanie víťazstva si môžete pozrieť vo fotogalérii. Putovný pohár bude v našej škole celý rok až do konania ďalšieho - jubilejného - ročníka turnaja. NO zahliadnuť ho budete môcť aj na sv. omši v stredu 20.apríla. Srdečne pozývame!
 • NAŠE OCENENIA

  Na celoslovenskom kole súťaže „A slovo bolo u Boha“, ktoré sa konalo v Bratislave,  získala  3. miesto naša Žofka Kružliaková.

  Naša Ema Balážiková získala za vlastnú tvorbu,  na krajskej súťaži „Kováčová Bystrica“,  cenu absolútneho víťaza.

  Na krajskom kole „Jazykový kvet“, v Banskej Bystrici, získala 1. miesto trieda tercia s nemeckým divadlom: „Geisel“, ktorého autorom je náš študent Vojtech Hóhn a 2. miesto získala trieda sekunda s nemeckým divadlom „Salz“. Barbora Jelínková získala 1. miesto svojou recitáciou v talianskom jazyku a Ivana Čunderlíková získala 2. miesto za recitáciu v nemeckom jazyku.

  Na krajskom kole olympiády  v  nemeckom jazyku získal Vojtech Hóhn 2. miesto.

  Na krajskom kole v súťaži „Spievame po francúzsky“, ktoré sa konalo v Žiline, získali naše študentky Tatiana Soláriková 2. miestoMária Vavrušová  s  Líviou Solárikovou  5. miesto.  

  Náš tím, zložený z trojice Zuzka Petrášová, Adam Štuller a Ondrej Jedinák, sa stal víťazom krajského kola Dejepisnej súťaže gymnázií Slovenskej republiky a vybojoval si postup do nadnárodného finále 25. ročníka súťaže gymnázií Českej a Slovenskej republiky v Chebe.

  Na krajskom (diecéznom) kole Biblickej olympiády v Badíne  získali naši študenti Katka Mečiarová, Betka Širáňová a Veronika Voleková 5. miesto v kateg. mladších  a  Marek Hrabaj, Adam Štuller a Beáta Hrabajová  2. miesto v kategórii starších.

 • ČO SME ZAŽILI

  1.– 3. apríla mal náš školský zbor „Javorčatá“  zborové sústredenie

  5. – 7. apríla sme mali na škole tri nevšedné dni, a to deň elegancie, folklórny a ružový deň. Kreatívne nápady našich študentov a dokonca aj učiteľov si môžete pozrieť v galérii fotiek.

  7. apríla bol deň kresťanských učiteľov. Spoločne sme ho oslávili už v stredu 6. apríla slávnostnou sv. omšou a večerným kinom pre učiteľov. Študentom ďakujeme za pekné kvetinky a výborné muffinky.

  6. apríla v poobedňajších hodinách oslávili naše počatiny malým občerstvením a sledovaním filmu „October baby“.    

  Vo štvrtok 7. apríla mali naši študenti internátu veselicu.

  Počas víkendu, 8. a 9. apríla, sa niektorí naši študenti zúčastnili Godzone konferencii v športovej hale na Štiavničkách, kde sa mohli spolu modliť a chváliť Pána, ako aj duchovne načerpať energiu do novej evanjelizácie.

 • PRIPOMIENKA

  Riaditeľstvo Katolíckeho gymnázia Štefana Moysesa v Banskej Bystrici pripomína, že prihlášky na 4-ročné a 8-ročné štúdium musia byť do školy doručené do 20. apríla 2016. Bližšie informácie nájdete v záložke „Prijímacie skúšky“.

 • Výberové konanie na pozíciu riaditeľa/riaditeľky

 • Celoslovenské kolo olympiády ľudských práv

  V dňoch 6.-8. 4. 2016 sa v Modre uskutoční celoslovenské kolo Olympiády ľudských práv, na ktorom nás už druhý rok bude reprezentovať Vanesa Čierna z oktávy. Držíme jej palce!!!

 • Úspechy absolventov KGŠM

  uspechy_nasich_absolventov.pdf

  Za takmer 25 rokov existencie Katolíckeho gymnázia Štefana Moysesa opustilo brány školy mnoho študentov a niektorí z nich dosiahli naozaj pozoruhodné úspechy v profesijnom živote. Ďakujeme im, že sa s nami podelili o svoje kariérne úspechy, ktoré sú skvelou inšpiráciou pre našich súčasných i budúcich študentov. Viac si môžete prečítať v prezentácii, ktorú sme pridali do rubriky Profily absolventov.

 • Poďte oslavovať s nami!

  V stredu 6. apríla budeme mať až 3 dôvody k oslave: v kalendári je meno Irena (viete, čo to znamená? :-), potom pri sv. omši budeme pamätať na našich učiteľov a vychovávateľov (7. apríl je dňom kresťanských učiteľov a vychovávateľov) a do tretice budeme oslavovať naše "POČATINY", čo je projekt Fóra života k dňu počatého života. Pozývame vás teda oslavovať v stredu poobede o 14.45 hod. do učebne náboženstva (P 205). Okrem drobných maškŕt si pozrieme krásny film October baby.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Katolícke gymnázium Štefana Moysesa Banská Bystrica
  Hurbanova 9, 974 01 Banská Bystrica
  kgsm@kgsm.sk
 • 048/415 30 87

Mapa