Navigácia

 • Aktualizácia údajov

  21. 1. 2015 Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Ples KGŠM

  Srdečne Vás pozývame na náš školský ples, ktorý sa uskutoční v sobotu, 7. februára 2015, v Jedálni UMB na Tajovského 40 o 18:00. Lístky si môžete zakúpiť v škole, u koordinátorky CVČ,  p. Štecovej. Zároveň Vás  prosíme o sponzorské dary a už vopred ďakujeme. 

 • Okresné kolo Olympiády z nemeckého jazyka.

  13. januára 2015 úspešne reprezentovali našu školu na okresnom kole Olympiády z nemeckého jazyka traja žiaci. Dominik Lukáč zo sekundy a Benjamín Lukáč z tercie získali diplomy za 3. miesta a Adam Štuller z 2. A pekné 5. miesto. Všetkým trom srdečne gratulujeme.  

 • Wien / Viedeň

  Dňa 10. 12. 2014 sa 91 žiakov a 6 profesorov našej školy vydalo na cestu k našim južným susedom, do Viedne. Počas jedného dlhého dňa sme obdivovali krásy rakúskej metropoly a skúšali, či naše poznatky z nemčiny stačia na komunikáciu „na ostro“, napríklad na vianočných trhoch. Mnohí boli úspešní. Všetci, aj „nenemčinári“, si odniesli krásne zážitky a spomienky na impozantné zámky, chrámy, nádherné múzeá, rozprávkové vianočné trhy, vôňu pečených gaštanov, perníkov a vianočného punču.

 • 14. 1. 2015

  Do galérie Viedeň boli pridané fotografie.

 • Basketbalová exhibícia

  V posledný školský deň tohto roka sa stretli v basketbalovom exhibičnom zápase naši súčasní reprezentanti s bývalými absolventami. Výsledok zápasu nebol  dôležitý /s prehľadom vyhrali absolventi/,  všetkým išlo o spoločné stretnutie a zaspomínanie si na úspešné minulé časy. Už teraz sa všetci tešíme na budúci rok, aby sme pokračovali v tomto vydarenom športovom podujatí.

 • Oznam pre rodičov

  Prosíme rodičov, aby v najbližšom čase skontrolovali, či sa v taške či plecniaku ich dieťaťa nenachádza nejaký neznámy mobil alebo i-phone. Vyskytol sa totiž problém so stratenými telefónmi.

 • Riaditeľské voľno

  Oznamujeme Vám, že v dňoch 8. 1. 2015 a 9. 1. 2015 poskytujeme žiakom riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov.

   

 • 17. 12. 2014

  Do galérie Projekt Darček boli pridané fotografie.

 • Projekt Darček

  V tomto školskom roku rozbehla naša škola spoluprácu s Centrom dobrovoľníctva v Banskej Bystrici. Zapojili sme sa do projektu Služby mladým, ktorý bol podporený Ministersvom školstva, vedy, výskumu a športu SR. V rámci neho u nás na škole 22. 10. prebehol workshop o dobrovoľníctve, prostredníctvom ktorého žiaci získali užitočné informácie o tom, čo je to dobrovoľníctvo, aké má výhody, kto je to dobrovoľník a množstvo ďalších zaujímavých informácií.

  Celý workshop sa niesol vo veľmi príjemnej a prodobrovoľníckej atmosfére, pričom sme študentom ponúkli viacero možností dobrovoľníckej služby. Celému projektu sme, na škole, dali názov: "DARČEK", ako symbol toho, že ten kto dáva, dvakrát dostáva. Zo širokej ponuky sme doposiaľ rozbehli službu uchom v Hospici Domu Božieho Milosrdenstva, ako aj opatrovanie detičiek v spolupráci so spoločenstvom laikov pri Redemtoristoch "Shekinah", v Radvani. V ponuke sú aj iné dobrovoľnícke aktivity, o ktoré majú študenti záujem a postupne ich plánujeme aj rozbehnúť.

 • 14. 12. 2014

  Do galérie DOD boli pridané fotografie.

 • Zber papiera - poďakovanie

 • Vianoce na KGŠM

 • Vianočná akadémia

 • 2. 12. 2014

  Do galérie Kríž SDM boli pridané fotografie.

 • Roráty 2014 (termíny)

  Aj tento rok chystáme počas adventu tzv. rorátne sv. omše. Budú bývať jedenkrát do týždňa o 6.30 hod. v školskej kaplnke. Po sv. omši sú všetci pozvaní aj na spoločné raňajky do učebne P 204. Roráty sú starobylou tradíciou adventného času, kedy veriaci chodili ešte za tmy na sv. omšu, aby sa tak vyjadrila myšlienka adventu, že ľudstvo žilo vo tmách a s narodením Krista prichádza na svet pravé Svetlo. Všetkých členov našej školskej rodiny, ale aj rodičov a priateľov školy pozývame prežívať s nami tieto chvíle, a to:
   
  1. adventný týždeň: štvrtok 4. 12.
  2. adventný týždeň: piatok 12. 12.
  3. adventný týždeň: štvrtok 18. 12.
 • Kríž Svetových dní mládeže

  Nevšednú, až historickú udalosť zažila Banská Bystrica! Kríž Svetových dní mládeže a ikona Panny Márie doputovala až k nám do našej školy. Kríž má už úctyhodných 30 rokov, v roku 1984 ho daroval patrón našej kaplnky sv. Ján Pavol II. mladým celého sveta s úmyslom čerpať silu do každodenných radostí a starostí. Pod krížom siahajúcim až po strop kaplnky sa vystriedali všetky triedy.

  Okrem moderovaného programu mohol každý žiak i učiteľ zotrvať v tichej modlitbe a nechať sa preniknúť Božou láskou. V "pisateľkom kútiku" kaplnky zas mohol každý napísať svoju prosbu, za ktorú bola nasledujúci deň obetovaná sv. omša. Počas nej bol požehnaný korpus (telo) Pána Ježiša na hlavnom kríži, ktorý bol až doteraz ochudobnený o svoju hlavnú postavu. Týmto ďakujeme aj sponzorovi, vďaka ktorému sme mohli uskutočniť náš zámer. Atmosféru celého dňa si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

 • 24. 11. 2014

  Do galérie Exkurzia do Osvienčimu boli pridané fotografie.

 • Exkurzia do Osvienčimu

  Poľské mesto Osvienčim. Neslávne známe pre koncentračný tábor, v ktorom počas vojny zomrelo najviac ľudí. Nevinných ľudí. V súčasnosti sú priestory prístupné verejnosti a popod bránu s nápisom ARBEIT MACH FREI prejde denne množstvo návštevníkov. Možno sa zdá divné, prečo sa ľudia chodia pozerať na miesto, kde iní  ľudia trpeli a umierali, kde je ešte dnes medzi studenými múrmi cítiť smrť. 

  Ja sama som si túto otázku kládla tiež, no cez to všetko ma tam čosi ťahalo. Chcela som to miesto vidieť. Niektorí žiaci našej školy túto možnosť dostali (septima a 3. A + oktávani na doplnenie miest). A tak som sa aj ja dostala do autobusu smerujúceho do Poľska, tento koncentračný tábor navštíviť. Teraz môžem povedať, že to rozhodne neľutujem. Napriek pochmúrnej atmosfére a naozaj ťaživým informáciám, ktoré som sa tu dozvedela, som odchádzala s dobrým pocitom. Pretože, ako zase iný nápis v tábore Auschwitz hovorí, kto na obete koncentračných táborov zabudne, akoby ich nechal znova umrieť. Niektoré udalosti sú smutné a v tomto prípade naozaj strašné a človek prirodzene radšej myslí a spomína na tie šťastnejšie, no sú veci ako napríklad tento koncentračný tábor a jeho obete, na ktoré by sme nemali zabúdať. Preto som pánovi profesorovi Bečkovi a pani profesorke Šnegoňovej naozaj vďačná, že nás na tento zájazd zobrali a odporúčam všetkým, ktorí v Osvienčime ešte neboli, využiť najbližšiu možnú príležitosť a ísť si tábor Auschwitz-Birkenau pozrieť a pripomenúť si ľudí, ktorí ho zažili v čase jeho fungovania.

  A napokon, aby tento výlet nebol len smutný, navštívili sme cestou späť rodné mesto patróna našej kaplnky – sv. Jána Pavla II. I keď sme sa kvôli pokročilému času do múzea už nedostali, pozrieť si Wadowice bol príjemný zážitok. Tam sme si spravili spoločnú fotku, bez ktorej sa žiadny správny výlet nezaobíde a pobrali sa domov, plní dojmov a podnetov na rozmýšľanie. 

   

  Marta Páslerová, oktáva

 • Deň otvorených dverí

  Srdečne pozývame všetkých rodičov a žiakov piatych a deviatych ročníkov základných škôl na deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční vo štvrtok  27. novembra 2014 od  8,30 do 13,00 hod.

  Návštevníkom  budú  poskytnuté informácie o štúdiu na Katolíckom gymnáziu, budú sa môcť zúčastniť vyučovania, prezrieť si jednotlivé triedy, odborné učebne, telocvičňu, areál školy a internát a tiež uvidia  rôzne ukážky zo záujmovej činnosti žiakov Katolíckeho gymnázia Š. Moysesa .

  Na vašu návštevu sa tešia študenti a pracovníci Katolíckeho gymnázia Štefana Moysesa v B. Bystrici.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Katolícke gymnázium Štefana Moysesa Banská Bystrica
  Hurbanova 9, 974 01 Banská Bystrica
  kgsm@kgsm.sk
 • 048/415 30 87

Mapa