Navigácia

 • Aktualizácia údajov

  30. 9. 2014 Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • 28. 9. 2014

  Do galérie KOŽaZ boli pridané fotografie.

 • 22. 9. 2014

  Aktualizovali sme modul Študentský servis

 • Ako sme išli na vandrovku...teda do Šaštína

  Rok Sedembolestnej Panny Márie sa ešte neskončil, no predsa má za sebou akési programové vyvrcholenie. Popri diecéznej púti a mnohých iných aktivítách spojených s týmto jubileom, organizátori pripravili v predvečer sviatku Sedembolestnej program pre mladých s názvom 7bolestná. Cieľom bolo zažiť mladú Cirkev a mariánsku úctu v novom šate.
   
  Účasť prekvapila všetkých, bolo nás tam vyše 3000 mladých. Nechýbali sme ani my, skupinka študentov a priateľov KGŠM. Počas tohto večera sme mohli zažiť dramatizovaný ruženec, rozhýbané litánie, svätú omšu s novokňazmi či 90 minútový program plný svedectiev, divadla a tanca s rovnomenným názvom 7BOLESTNÁ.
  Presne o polnoci, teda už 15. septembra 2014, organizátori oficiálne odhalili logo Národného stretnutia mládeže P15 a odštartovali “Čistý rok“, rok duchovnej prípravy na Národné stretnutie mládeže v Poprade (P15). Našu cestu si môžete vychutnať vo fotogalérii.
 • Pozvánka na kňazskú vysviacku absolventa KGŠM

  V sobotu 20. septembra budeme prežívať radostnú udalosť, lebo bude pre službu v Cirkvi a saleziánsku rodinu vysvätený kňaz a náš bývalý študent Peter Štellmach. Vysviacka bude o 10.30 hod. v kostole u Saleziánov v Sásovej. Peťo patril k prvým absolventom osemročného gymnázia na našej škole (1996-2004).

   

  Ak Pán Boh dá, Peťo nám príde udeliť novokňazské požehnanie a sláviť sv. omšu v stredu 24. septembra o 8.00 hod. Veľmi sa tešíme a pozývame k modlitbe za Peťa. Okrem toho si môžete prečítať aj krátky rozhovor s Peťom v sekcii "Profily absolventov" (http://kgsm.edupage.sk/files/Peter_Stellmach.pdf)

 • KGŠM na Banskobystrickom maratóne

  V nedeľu 7. septembra sa uskutočnil 3. ročník Banskobystrického maratónu. Aj naša škola mala na tomto podujatí svoje zastúpenie. Štafeta KGŠM, v zložení Igor Huťka, Marianna Dudová, Marcel Perecár a Ivan Haľak, sa časom 01:42:30 umiestnila v kategórii štafiet na polmaratónskej trati na 28. mieste. Hlavný beh bežalo 1062 bežcov z desiatich krajín,  z toho 104 štafetových družstiev.

 • Súťaž Momentka z prázdnin

  Aj tento školský rok chceme začať súťažou, ktorou si pripomenieme nádherné a neopakovateľné chvíle z letných prázdnin. Veríme, že sa do 2. ročníka súťaže zapojíte v hojnejšom počte (pred rokom 16 ľudí). Stačí, ak mailom pošlete o. Borisovi jednu fotografiu (boris.brutovsky@gmail.com) so svojim menom, triedou a krátkym popisom snímky. Taktiež môžete priniesť fotku na USB kľúči priamo o. Borisovi. Súťaž trvá do 15. septembra, teda do sviatku Sedembolestnej Panny Márie. Výherca bude obdarený sadou školských pomôcok. Všetky fotografie budú umiestnené na našej "sieti" na medziposchodí a tiež na webe školy.

 • Aktualizácia údajov

  16. 9. 2014 Dáta z programu aScRozvrhy boli aktualizované
 • Plenárne rodičovské združenie

  Pozývame Vás  na plenárne rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční v piatok 5.9.2014 o 16,00 hod. v kaplnke školy. Po ňom sa uskutočnia triedne rodičovské združenia.

 • Oznam pre ubytovaných na internáte

  Školský internát bude otvorený od utorka 2.septembra od 7,00 hod. ráno.

 • Slávnostné otvorenie školského roka 2014/2015

  Školský rok na KGŠM začíname 02. septembra 2014 o 09:00 hod sv. omšou v kaplnke školy.

   

 • Oznam pre pedagogických pracovníkov KGŠM

  V pondelok 25. augusta začíname o 08:30 sv. omšou v kaplnke školy.

  O 09:00 máme pracovnú poradu.

   

  RNDr. Irena Herrmannová

  riaditeľka školy

   

 • EDUCATE SLOVAKIA NA KATOLÍCKOM GYMNÁZIU ŠTEFANA MOYSESA

  3. 7. 2014

  V júni, tesne pred finišom školského roka, sa v našej škole uskutočnil veľmi zaujímavý projekt. Presnejšie, naša škola sa pripojila k projektu s názvom Educate Slovakia. Projekt s medzinárodnou účasťou k nám „privial“ troch exotických lektorov z ďalekých krajín. JOÃO z Brazílie (25), SOPHIE zo Singapuru (19) a IKA z Indonézie (19), tak jednoducho sa predstavili postupne vo všetkých triedach – pretože rozvrh bol naozaj náročný.

  Celý týždeň od 9. Do 13. júna si každá skupina anglického jazyka (na škole ich máme celkovo 20 (v každej triede po 2 skupiny) postupne užila aspoň jednu hodinu s každým z lektorov.  Predstavili svoje krajiny, geografiu, ľudí a ich jazyky, kultúru, národnú kuchyňu, dokonca sa pokúsili naučiť našich študentov základné vety vo svojom rodnom jazyku – vlastne okrem Sophie, ktorej čínština by asi bola príliš zložitým orieškom.

  Bolo naozaj skvelé vidieť, s akým záujmom a humorom študenti i lektori zvládli spoločné hodiny angličtiny. Angličtina tak mala konečne – pre mnohých celkom prvý krát – význam nielen ako vyučovací predmet, ale aj ako komunikačný nástroj. A poriadne sme si ho užili. Záverečné fotografovanie v sebe malo aj istú dávku nostalgie. Aj keď sa už možno nikdy nestretneme, títo traja úplne cudzí, vzdialení neznámi sa na chvíľu akosi stali súčasťou našej školskej rodiny – a spomienka na nich ostane v našich srdciach.

  Vďaka príspevku rodičovskej rady (vďaka vám, milí rodičia!), z ktorého sme mohli hradiť náklady spojené s ich pobytom a stravovaním, sa študenti našej školy kultúrne i jazykovo obohatili a otvorili si oči pre veľký svet. 

 • Informácia

  2. 7. 2014

  Všetkým, ktorí si podali žiadosť o ubytovanie na školskom  internáte bolo vyhovené.

 • Prosba o sponzoring

  26. 6. 2014

  Milí rodičia a priatelia školy!

  V rámci letných prázdnin, v čase od 7. do 11. júla  organizujeme denný prímestský  tábor.  Zúčastní sa ho približne 26 detí našej školy z prímy a sekundy. Vás, rodičov a priateľov školy, prosíme o sponzorské dary, ktoré by nám zabezpečili ľahší  priebeh tábora. Máme záujem a prosíme Vás o sladkosti, ovocie, minerálky, prípadne kancelárske potreby, ktoré by sme využili ako ceny do súťaží alebo ako občerstvenie a desiatu počas tábora. 

  Už teraz sme Vám  veľmi vďační za Vašu štedrosť a sľubujeme aj dostatočnú propagáciu Vašich firiem a organizácií na našej školskej stránke.Vaše sponzorské dary môžete nosiť do školy osobne alebo sa môžeme dohodnúť telefonicky na čísle 0915 819 688 alebo 048/ 415 30 87.

  Ďakujeme a prajeme príjemný deň. 

  Organizačný tím letného tábora. 

 • Le film de Banská Bystrica

  23. 6. 2014
  Francúzštinári z tercie pripravili krátky dokument o Banskej Bystrici. Všetci spoločne sa podieľali na tvorbe textov a obrázkov. S pomocou o. Borisa v úlohe hlavného kameramana sa nám podarilo nakrútiť viacero pekných záberov. Nuž a najväčšia vďaka patrí Filipovi Krnáčovi, ktorý všetok obrazový i zvukový materiál spracoval do podoby, ktorú si môžete pozrieť na youtube. Zavedie vás tam tento link:  
 • Deň rodičov a detí

  21. 6. 2014

  Je sobota 14. júna. Je skoro ráno a kopec detí ide do školy. Čo to? Sú "poškole"? Niečo si zabudli? Ale kdeže. Začína sa Deň rodičov a detí! Ale bez Božieho požehnania, márne naše namáhania. A tak sme začali celý skvelý deň sv. omšou. Potom sa deťúrence rozdelili na niekoľko skupín  a súťažili v rôznych disciplínach. Zaujímavosťou bolo, že každé stanovište bolo spojené s nejakou kultúrnou pamiatkou alebo symbolom Banskej Bystrice.

  Pred obedom, ktorý už tradične pripravuje p. prof. Barla v podobe guláša, sme si mohli ešte nechať pomaľovať tváre rôznymi motívmi, naučiť sa skvelé tance a tiež zahrať si ľubovoľné loptové hry. Po obede nás už čakalo dlhonacvičované divadlo režiséra p. prof. Bečku "Ulicami Bystrice". Samozrejme, že herecké talenty triedy primy sa nezapreli a zožali obrovský potlesk. V programe nemohla chýbať ani tradičná torta a slávnostné krájanie. Po skončení oficiálnej časti, nasledovala ešte voľná zábava a veruže bolo náročné pobrať sa opäť domov. Tak už dnes sa tešíme na další ročník skvelej akcie.

 • Internátna párty

  14. 6. 2014

  Na našom internáte sme sa rozhodli urobiť náročný projekt. V deň, keď na nás slnko najviac pražilo, rozhodli sme sa, že sa ním zastrašiť nedáme a pred slnkom sa neskryjeme. Ba čo viac, budeme si aj grilovať a opekať. Mala to byť taká malá rozlúčková párty, veď už o niekoľko dní ostane intrák prázdny. Klobásky i špekačky, ktoré pripravili p. vychovávateľky, nám všetkým ohromne chutili.

  Fajn bolo i samotné posedenie, kde-tu nechýbala aj nejaká tá učebnica v ruke študenta. Spoločný chlapčensko-dievčenský futbal to všetko zaklincoval. Nuž a v galérii si môžete pozrieť, ako nám bolo fajn.

 • KGŠM na Dni rodín

  12. 6. 2014

  Dňa 17. mája 2014 sa v parku SNP v Banskej Bystrici uskutočnilo podujatie pod názvom Deň rodiny. Aj napriek nie najpriaznivejšiemu počasiu prišlo toto podujatie podporiť až 400 ľudí. Samozrejme, že naša škola nemohla chýbať. Bola tu zastúpená nielen v programovej časti v podobe divadielka – Tri prasiatka, ktoré zožalo veľký úspech, ale aj v podobe stánku s informáciami o našej škole a súťažami, ktoré boli pre účastníkov veľmi zaujímavé a často im vyčarili úsmev na tvári.

  Stánok ponúkal i maličkú pozornosť v podobe sladkosti, čo ocenili hlavne deti. Za ním už boli pripravené súťaže: skok vo vreci a kreslenie školy snov. Touto cestou by sme chceli poďakovať aj našim študentom, ktorí nám pomáhali v stánku, na súťažiach, v divadielku, ale aj celkovo ako dobrovoľníci počas celého podujatia. Niekoľko fotografií ponúkame vo fotogalérii.

  Barbora Chamulová

 • ADIÓS, maturanti!

  12. 6. 2014

  Koncom mája sme sa definitívne rozlúčili s našimi tohtoročnými maturantami. Štyri, či pre niekoho až osem rokov štúdia, pobytu a výhovoriek, prečo sa nemohol naučiť to či ono, sa skončili. Po úspešných maturitách sa nám 59 študentov rozpŕchlo do sveta. Ešte predtým si stihli poslednýkrát zahrať priateľský futbalový zápas proti profesorom, zajesť si výborný guláš, zhodnotiť uplynulé roky i rozlúčiť sa s celou školskou "posádkou".

  Tak ako po iné roky, aj teraz si mohli užiť svojich desať sekúnd slávy, keď sa potlesku celej školy prechádzali vo vstupnej hale slavobránou, a tak symbolicky i skutočne si "odzvoniť". Nuž aj tak dúfame, že sme ich nevideli naposledy. Radi ich tu znovu uvidíme, ako sa chvália svojimi úspechmi, postupmi či životnými novotami. Veríme, že im aj naše spoločenstvo, naša škola dala dobrý vklad do ďalších rokov. Nech ich dobrý Boh sprevádza! 

Novinky

Kontakt

 • Katolícke gymnázium Štefana Moysesa Banská Bystrica
  Hurbanova 9, 974 01 Banská Bystrica
  kgsm@kgsm.sk
 • 048/415 30 87

Mapa