Navigácia

 • 2%-tá pre KGŠM

 • Striebro pre miništrantov KGŠM!

   V sobotu 28. februára sa v športovej hale v Badíne uskutočnil ôsmy ročník futbalového turnaja pre miništrantov Banskobystrickej diecézy od 15 do 30 rokov. Turnaj sa začal sv. omšou. Celkovo sa zapojilo desať tímov z viacerých dekanátov diecézy.

  Do finále sa prebojovali miništranti z Katolíckeho gymnázia Štefana Moysesa v Banskej Bystrici a chlapci z dekanátu Žiar nad Hronom. Naši študenti napokon získali krásne 2. miesto. Cenu najlepšieho brankára si domov odniesol náš študent Peter Dudák z 2.A.

   Miništranti – gymnazisti si svoj víťazný pohár nechajú v sakristii školskej kaplnky, aby nezabudli, že bojovať „o dušu“ majú nielen na ihrisku, ale i v kaplnke. 

 • KVETNÝ VÍKEND 2015

  Diecézne stretnutie mladých s otcom biskupom Mons. Mariánom Chovancom bude v Banskej Bystrici v dňoch od 27. do 29. marca. Mottom tohtoročného Kvetného víkendu je verš z Matúšovho evanjelia „Blahoslavení čistého srdca, lebo oni uvidia Boha, ktoré je aj témou Posolstva Svätého Otca Františka k 30. svetovému dňu mládeže.

  Katolícka cirkev bude tento rok sláviť Kvetnú nedeľu 29. marca. Pri tejto príležitosti sa mladí každoročne stretávajú v diecézach na Slovensku spolu so svojím biskupom.

  Program bude prepojený aj s Rokom zasväteného života, medzi účinkujúcimi vystúpia viacerí rehoľníci. Organizátori sa inšpirovali motívom cesty, ktorá ukazuje smerovanie života k Bohu, čistote a lepším vzťahom. Preto aj plagát zobrazuje ulicu s autom ako cestu lásky a dôvery, symbol životnej cesty za Pánom.

  Pozývame aj vás, žiaci, študenti a priaznivci nášho gymnázia na túto skvelú akciu. Registrovať sa môžete do 20. marca 2015 vyplnením registračného formulára na stránke www.dcmmajak.sk/registracia.html.

   

 • Beseda s MUDr. Nábělkom

  Závislosti. Látkové aj nelátkové. Viete, čo to je? Odpoveď na túto otázku nám v stredu 25. marca zodpovedal pán primár psychiatrického oddelenia Roosveltovej nemocnice MUDr. Ludvik Nábělek, ktorý prijal pozvanie p. profesorky Bačovej. A tak sa študenti 1. ročníka nášho gymnázia stretli v kaplnke, aby sa dozvedeli niečo nové o veciach, ktoré môžu postihnúť každého z nás.

  Hovorilo sa o alkoholizme, návykových látkach, ale aj o prvej evidovanej nelátkovej závislosti- hazardérstve. Určený čas ubehol veľmi rýchlo. Myslím si, že stretnutie bolo veľmi priateľské, informácie užitočné, objasnené a dúfam, že si kamaráti z tejto besedy odniesli čo najviac. 

   
   
   
  Rebecca Palkovičová, 3.A
 • Noc v škole

  25. 2. 2015

  Do galérie Noc v škole boli pridané fotografie.

  V piatok 13. februára sa na našej škole konala noc v škole, ktorá - ako už je zvykom - je robená pre tých najmladších. Tohtoročná noc v škole sa niesla v duchu rodiny Terorciovcov, ktorí sa snažili získať školu do vlastných rúk. Naša príma sa im v tom snažila zabrániť tým,

  že jednotlivé skupinky prešli nočnou hrou, ktorá bola zároveň skúškou odvahy. Nakoniec sa im to podarilo, škola bola zachránená a prímani unavení. Tešili sme sa aj z telocvične,  spoločenských hier i filmového večera. Poďakovanie patrí celému organizačnému tímu, ako aj rodine Lukáčovej a firme Červený rak, za skvelú večeru.

  Betka Širáňová, tercia

 • 25. 2. 2015

  Do galérie Ples 2015 boli pridané fotografie.

 • Chemická olympiáda

  13.2. prebehlo školské kolo chemickej olympiády kategória D. Zúčastnili sa ho traja študenti kvarty, ktorí dosiahli výborné výsledky a podelili sa o prvé dve miesta:
  1. miesto Jakub Duda 38/40
  2. miesto Adam Belko a Peter Vaňo 34/40
  Všetci získali za snahu a prezentované vedomosti jednotky z chémie a samozrejme postupujú do okresného kola.

 • Druhá šanca

  Vo štvrtok sa konalo predstavenie knihy "Druhá šanca" nášho študenta Michala Škombára

  https://www.facebook.com/Omsoskombar?fref=ts

 • Výsledky školského kola biblickej olympiády

 • Aktualizácia údajov

  4. 2. 2015 Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Školské kolo biblickej olympiády 3.2.2015!

  Srdečne pozývame najlepších riešiteľov triednych kôl biblickej olympiády na vyšší level, na školské kolo. Uskutoční sa hneď po polročných prázdninách, v utorok 3. februára 2015 v učebni P204 počas 4. a 5. vyučovacej hodiny. Obsahová náplň (biblické knihy) samozrejme ostáva nezmenená. Zoznam účastníkov je v tabuľke.

   

   

  Zoznam žiakov

  Školského kola biblickej olympiády

  UTOROK 3. februára 2015

  Učebňa P204, 4. - 5. hodina


   

   

  trieda

  meno a priezvisko

  I.

  Kateg.

  príma

  Katarína ŠTERUSKÁ, Patrik VALENTÍNY, Katarína HAVIAROVÁ, Simona KOZÁKOVÁ, Simona FILIMONOVOVÁ

  sekunda

  Terézia SZABOVÁ, PETER SYNAK, Tamara KOCIANOVÁ, Natália KOPÁLOVÁ, Mária GOLUBIEVA, Daniela HAVIAROVÁ, Martin PUFFLER, Matúš SENČEK

  tercia

  Anna Medveďová,Veronika Voleková

  kvarta

  Martin Širáň, Augustín ŠUŠEL, Zuzana PALUŠOVÁ, Jakub DUDA, Lukáš PIRŠČ

  II.

  Kateg.

  kvinta

  Miriam SUCHOVSKÁ, Viktória ZEMKOVÁ, Mária MOJŠOVÁ

  septima

  Katarína JUNEKOVÁ, Adam REGULI, Eva SYNAKOVÁ,

  oktáva

  Dávid MAUKŚ, Simona RAUČINOVÁ, Vladimír ŠAGÁT

  1. A

  Jana VRŤOVÁ, Lenka VIGAŠOVÁ, Matúš ANTAL

  1. B

  Terézia ČABOVÁ, Lýdia LUKYOVÁ, Jozef JURAŠKO, Michal HARAZIN

  2. A

  Zuzana KŇAZOVICKÁ, Barbora VODISLAVSKÁ, Beata HRABAJOVÁ, Peter DUDÁK

  3. A

  Terézia MEČIAROVÁ, Kristína ZAJAKOVÁ, Gréta GONDOVÁ

  4. A

  Martina SlÁDEČKOVÁ, Patrícia KARVAŠOVÁ, Karin ĎURIŠOVÁ, Peter JÁNOŠÍK, Lucia BOHÁČIKOVÁ

   

 • Ples KGŠM

  Pozor!!! Vstupenky ešte dostupné do stredy - 4. 2. 2015!!!
  Všetkých účastníkov plesu upozorňujeme, že ples KGŠM je školská akcia, a preto študentom školy nie je povolené konzumovať žiaden alkohol. Z tohto dôvodu na plese alkohol ani nebudeme podávať.

  Srdečne Vás pozývame na náš školský ples, ktorý sa uskutoční v sobotu, 7. februára 2015, v Jedálni UMB na Tajovského 40 o 18:00. Lístky si môžete zakúpiť v škole, u koordinátorky CVČ,  p. Štecovej. Zároveň Vás  prosíme o sponzorské dary a už vopred ďakujeme. 

 • Okresné kolo Olympiády z nemeckého jazyka.

  13. januára 2015 úspešne reprezentovali našu školu na okresnom kole Olympiády z nemeckého jazyka traja žiaci. Dominik Lukáč zo sekundy a Benjamín Lukáč z tercie získali diplomy za 3. miesta a Adam Štuller z 2. A pekné 5. miesto. Všetkým trom srdečne gratulujeme.  

 • Wien / Viedeň

  Dňa 10. 12. 2014 sa 91 žiakov a 6 profesorov našej školy vydalo na cestu k našim južným susedom, do Viedne. Počas jedného dlhého dňa sme obdivovali krásy rakúskej metropoly a skúšali, či naše poznatky z nemčiny stačia na komunikáciu „na ostro“, napríklad na vianočných trhoch. Mnohí boli úspešní. Všetci, aj „nenemčinári“, si odniesli krásne zážitky a spomienky na impozantné zámky, chrámy, nádherné múzeá, rozprávkové vianočné trhy, vôňu pečených gaštanov, perníkov a vianočného punču.

 • 14. 1. 2015

  Do galérie Viedeň boli pridané fotografie.

 • Basketbalová exhibícia

  V posledný školský deň tohto roka sa stretli v basketbalovom exhibičnom zápase naši súčasní reprezentanti s bývalými absolventami. Výsledok zápasu nebol  dôležitý /s prehľadom vyhrali absolventi/,  všetkým išlo o spoločné stretnutie a zaspomínanie si na úspešné minulé časy. Už teraz sa všetci tešíme na budúci rok, aby sme pokračovali v tomto vydarenom športovom podujatí.

 • Oznam pre rodičov

  Prosíme rodičov, aby v najbližšom čase skontrolovali, či sa v taške či plecniaku ich dieťaťa nenachádza nejaký neznámy mobil alebo i-phone. Vyskytol sa totiž problém so stratenými telefónmi.

 • Riaditeľské voľno

  Oznamujeme Vám, že v dňoch 8. 1. 2015 a 9. 1. 2015 poskytujeme žiakom riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov.

   

strana:

Novinky

Kontakt

 • Katolícke gymnázium Štefana Moysesa Banská Bystrica
  Hurbanova 9, 974 01 Banská Bystrica
  kgsm@kgsm.sk
 • 048/415 30 87

Mapa