Navigácia

 • Aktualizácia údajov

  6. 10. 2015 Dáta z programu aScSuplovanie boli aktualizované
 • 6. 10. 2015

  Aktualizovali sme modul Študentský servis

 • Aktualizácia údajov

  2. 10. 2015 Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • KGŠM na Pochode za život

  Určite ste videli nejaké zábery alebo fotografie z Národného pochodu za život, ktorý sa konal 20. septembra v Bratislave. Tak niekde v tom ohromne veľkom dave ľudí bola aj naša skupinka z KGŠM. S viacerými otáznikmi, či to bude také, ako v Košiciach (2013), sme sa vybrali vydať svedectvo tomu, v čo hlboko veríme: každý život je Boží dar a že máme radosť, že tu možeme byť. Postretali sme mnohých ľudí, s ktorými sme boli vlastne priatelia, hoci sme sa nikdy predtym nevideli.

   

  Aj to bolo špecifikum Pochodu. Viera nás spája a robí bratov a sestry. Veľmi nás potešilo aj to, že veľa našich študentov a spolužiakov prišlo do Bratislavy vlastnou cestou so svojimi rodičmi, farnosťami a spoločenstvami. A tu je niekoľko hodnotení našich KGŠM-ákov:
   
  Terka Mečiarová, 4.A (dobrovoľníčka): "Národný pochod za život som vnímala ako pokojné, jednotné vyjadrenie názoru Slovákov k súčasnému stavu prístupu spoločnosti k životu. Teším sa, že my - mladí ľudia - sme tvorili veľkú časť zúčastnených, lebo sme tým vyjadrili, že záleží na ochrane života od počatia po prirodzenú smrť. A teda predstavujeme nádej pre budovanie spravodlivejšej spoločnosti, ktorá bude chrániť život v každej jeho etape."
   
  Peťo Dudák, 3.A (dobrovoľník v skautskom mestečku): "Od začiatku vládla skautská nálada, čiže osobne som sa cítil veľmi dobre. Strava bola zabezpečená a pre nás dobrovoľníkov zadarmo, čo bola paráda. Spoznal som tam veľa skautov a boli tam aj tí z nášho zboru, tak som sa tam cítil ako doma. Aj aktivity a workshopy boli zaujímavé a pestré, bola zábava."
   
  Natálka Kopálová (tercia):"Pochod za život bol super. Bolo to dobre zorganizované. Samotný pochod bol veselý, bolo tam veľa ľudí, smiali sme sa, spievali, tešili, skrátka bolo to super. Tak ako pred dvoma rokmi v Košiciach."
   
  Martinka Kopálová (prima): "Bolo tam veľmi veľa ľudí, tlačenica, ale bolo to super. Páčilo sa mi, že tam boli mladí aj starí ľudia, mnohí mali rôzne heslá a transparenty, ktoré sa mi páčili. Natálka bola pred dvoma rokmi v Košiciach a hovorila, že to bolo super, tu to bolo tiež super. A na sv. omši bolo strašne veľa ľudí."
   
  p.p. Ľubomír Kopál (zástupca): "NPzŽ som sa zúčastnil už druhýkrát, aj keď moje očakávania boli veľmi skromné, keďže Košice boli neskutočné. No skutočnosť predčila všetky moje predstavy a bolo to neuveriteľné. Vidieť takú masu ľudí asi 80 000, to nikto nečakal. 
  Podľa mňa sme boli svedkami niekoľkých zázrakov: krásne počasie, pokojný, radostný priebeh, nečakane veľa presvedčených ľudí a ... Vďaka Pánu Bohu!
  Osobne mám jedno také tajné prianie, aby sme myšlienky NPzŽ preniesli aj do svojho každodenného života.

  O dva roky, ak Pán dá ideme zas a dúfam, že aspoň o jedného viac :-)

  Rasťo Biba, 2.B: "Na pochode za život som bol prvýkrát, všetko bolo pre mňa nové. Už doma som mal pocit, že to bude veľká vec. Keď sme prišli na parkovisko, hneď ma upútala menšia skupinka mladých, no o to viac bolo počuť ich spev. Keď sme prišli pred kostol v ktorom sme mali svätú omšu, videl som mnoho známych tvárí. Kostol bol plný, ľudia stáli až pred kostolom. Keď sa už Pochod mal začať,okolo nás sa zrazu sústredovalo veľa dobrovoľníkov a keď rozbalili transparent, dovtípili sme sa, že sme úplne na jeho začiatku. Atmosféra tam bola neopísateľná, bubenníci vedľa nás bubnovali ako o život a kričali sme pokriky. Bola to masa ľudí, ktorá chcela vyjadriť svoj názor mierumilovne. Úsmev na tvári mal každý jeden človek, bolo to úžasné. Keď sme sa vracali na námestie, odkiaľ sa začínal pochod, ľudia ešte len čakali na to, aby sa mohli pohnúť. Tento pochod bol jeden z najlepší akcií, na akých som kedy bol."

 • Aktualizácia údajov

  30. 9. 2015 Dáta z programu aScRozvrhy boli aktualizované
 • 27. 9. 2015

  Do galérie Pochod za život boli pridané fotografie.

 • 26. 9. 2015

  Aktualizovali sme modul Výchovný poradca

 • Súťaž Momentka z prázdnin

  Aj tento šk. rok budú krášliť spoločné priestory školy fotografie z nášho života. Niektoré už visia na medziposchodí hl. budovy a sú spomienkou na časy nám tak milé - na čas prázdnin. Ďakujem všetkým, ktorí sa do tejto aktivity zapojili. Žrebovanie o sladkú odmenu bude na sv. omši v najbližšiu stredu. Fotografie si môžete pozrieť aj v našej fotogalérii.
   
   
 • 24. 9. 2015

  Do galérie Momentka z prázdnin boli pridané fotografie.

 • Oznam pre všetkých francúzštinárov!!!

  Pre všetkých, ktorí sa chcú zdokonaliť vo francúzštine, ponúka Alliance Francaise kurzy pre rôzne vekové i jazykové úrovne za veľmi výhodnú cenu. Táto ponuka je určená nielen nadšeným francúzštinárom, ktorí chcú vedieť stále viac a viac, ale môže pomôcť zlepšiť sa i tým študentom, ktorí s francúzštinou udatne bojujú. A samozrejme je svelým doplnkom v príprave na maturitu pre nádejných maturantov. Odporúčajú Vaši francúzštinári :-).

   

 • LETNÉ NÁVRATY - Denný prímestský letný tábor 2015

  Druhý júlový týždeň bol pre našu školu výnimočný, pretože sa konal letný prímestský tábor pre našich mladších žiakov. Celý týždeň sme sa stretávali s 28-mimi účastníkmi a zabávali sme sa v areáli školskej záhrady, telocvične alebo sme spoznávali krásy okolia Banskej  Bystrice. Navštívili sme tak hrad v Slovenskej Ľupči, Harmaneckú jaskyňu a dokonca sme preskúmali aj život a bývanie Benediktínov v Sampore pri Zvolene. Pár fotiek z našich nezabudnuteľných spomienok môžete vidieť aj na našej webovej stránke alebo osobne si ich prevziať u o. Borisa. J

  Poďakovanie patrí animátorkám, pedagogickému dozoru a samozrejme vedeniu školy ako aj Vám, milí rodičia, za Vaše finančné dary, bez ktorých by sa tábor nemohol uskutočniť.  Ďakujeme a tešíme sa opäť o rok. J

 • 20. 9. 2015

  Do galérie Denný prímestský letný tábor 2015 boli pridané fotografie.

 • Oznam pre žiakov a rodičov

  Držitelia preukazov žiaka ISIC/EURO<26 majú možnosť na škole si zákupiť známku ISIC 09/2016 na aktuálny školský rok, ktorá im umožní naďalej využívať zľavy v obchodoch, kinách, prevádzkach s občerstvením a na študentské zľavy v zahraničí a na mnohé iné. K novej známke ISIC 09/2016 navyše žiak dostane viac ako 50 špeciálnych kupónov s rôznymi extra zľavami.

  Súčasná platnosť preukazu vyprší 30.9.2015.

  Známku si žiak môže zakúpiť na sekretariáte.

  Bližšie informácie je možné nájsť na www.studentskypreukaz.sk

 • KGŠM opäť na Banskobystrickom maratóne

  Aj tento rok mala naša škola zastúpenie na 4. ročníku Banskobystrického maratónu. Na individuálnej  polmaratónskej trati (21097 m) sa predstavil Ivan Haľak a polmaratónsku štafetu tvorili Miroslav Barla, Marianna Dudová, Marcel Perecár a Igor Huťka.

  Spolu so 630 registrovanými deťmi na sobotňajšom Minimaratóne sa Banskobystrického maratónskeho víkendu zúčastnilo 1953 pretekárov.

 • Kurz sviatosti birmovania

  V spolupráci s farnosťou BB- Katedrála otvárame aj tento rok prípravu na prijatie sviatosti birmovania. Prihlásiť sa môžete osobne u o. Borisa počas mesiaca september. Možnosť prihlásenia sa je daná študentom od 1. A/kvinty a vyšším ročníkom. Sviatosť birmovania bude vyslúžená na Turíce 2016 v Katedrále (15.5.2016)

 • Súťaž Momentka z prázdnin!

  Aj tento rok si počas horúcich letných dní určite prežil/a nejeden krásny moment. Ak ho máš aj odfotený a chceš ním ozdobiť našu "sieť" na medziposchodí a dokonca aj čosi sladké vyhrať, neváhaj a zapoj sa do súťaže Momentka z prázdnin. Stačí, ak vybratú fotografiu pošleš na mail o. Borisa (boris.brutovsky@gmail.com), napíšeš svoje meno, triedu a krátky popis fotografie. Druhý spôsob je, že prinesieš stiahnutú fotku priamo o. Borisovi. Zapojiť sa môžeš až do 15. septembra! Žrebovanie sa uskutoční na stredajšej sv. omši. Tak už neváhaj! :-)

 • 5. 9. 2015

  Do galérie Roll the Dice (Hoď kockou) boli pridané fotografie.

 • Aktuálna ponuka krúžkov

 • Zahájenie školského roku 2015/2016

  Srdečne Vás pozývame na zahájenie školského roku 2015/2016

  Program:

  9,00 – 10,00 hod. sv. omša v kaplnke školy

  10,15 – 11,00 hod. 1. triednická hodina

  11,10 – 11,55 hod. 2. triednická hodina

  Tešíme sa na Vás všetkých!

  Vaše KGŠM

strana:

Novinky

Kontakt

 • Katolícke gymnázium Štefana Moysesa Banská Bystrica
  Hurbanova 9, 974 01 Banská Bystrica
  kgsm@kgsm.sk
 • 048/415 30 87

Mapa